نمایندگی سمعک اتیکن Oticon

کمپانی سمعک و تجهیزات شنوایی اتیکن در کپنهاگ دانمارک قرار دارد و در سال ۱۹۰۴ بوسیله ی آقای هانس دیمانت hans demant تاسیس شد. همسر آقای دیمانت دچار کم شنوایی بود و آقای دیمانت در پی کمک به بهبود وضعیت شنوایی همسزش این کمپانی را تاسیس کرد و در سال ۱۹۴۶ پسرش ویلیام دیمانت مدیریت این کمپانی را به عهده گرفت. طبق گفته ی کمپانی اتیکن، این کمپانی دومین برند بزرگ تولید کننده ی سمعک و تجهیزات شنوایی در جهان می باشد و انواع مختلفی از سمعک های با کیفیت را در سطوح تکنولوژی و مدل های مختلف به کاربران عرضه می کند.

در دهه های اخیر سمعک اتیکن با بهبود و پیشرفت در تکنولوژی های مورد استفاده در سمعک هایش توانسته است محبوبیت بسیار بالایی بین کاربران پیدا کند.

این کمپانی در سال ۱۹۹۱ اولین سمعک کاملا اتوماتیک را به جهان عرضه کرد و در سال ۱۹۹۶ نیز با ساخت نخستین سمعک کاملا دیجیتال به اسم DigiFocus توانست صنعت سمعک را به کلی دگرگون کند.

سمعک های کمپانی اتیکن نیز مانند بسیاری از برندهای دیگر، دارای تقسیم بندی از نظر سطح تکنولوژی و کارایی می باشد، و به سه دسته ی essential، premium و advanced تقسیم می شوند. از نظر شکل ظاهری نیز سمعک های اتیکن در مدل های پشت گوشی، نامرئی، و RITE تولید و عرضه می شوند. تکنولوژی BrainHearing و سیستم های پردازشی یا پلت فرم های Velox، Veolox S، و inuimSense نیز جزو جدیدترین تکنولوژی های مورد استفاده ی این برند در سال های اخیر می باشد.

شعار کمپانی اتیکن "people first" یا اول مردم (اول کاربر) می باشد، این شعار به این دلیل انتخاب شده که رضایتمندی کاربران برای این کمپانی در درجه ی اول اهمیت قرار دارد.

از نقاط قوت سمعک های اتیکن می توان به قابلیت بهبود درک گفتار در فضاهای شلوغ و پر نویز و بخصوص هنگام صحبت کردن همزمان چند نفر با یکدیگر است. سمعک های پیشرفته با تکنولوژی سطح بالای این برند در محیط های شلوغ و پر نویز عملکرد مناسبی دارند و در شناسایی گفتار به افراد کم شنوا کمک خوبی می کنند.

علت محبوبیت سمعک اتیکن بین کاربران 

برند اتیکن همواره در تلاش است با طراحی خاص علاوه بر کارایی منحصر بفرد رنج و سختی مراودات ارتباطی افراد کم شنوا را نیز کمرنگ کند. استفاده از تکنولوژی های نوین به ویژه در دو دهه اخیر استقبال بینظیری از محصولات این شرکت معتبر را به ارمغان آورده است بطوری که در بازار های جهانی سهم بالایی از فروش را تصاحب کرده اند. 

سال ۱۹۹۱ را می توان نقطه عطفی در صنعت سمعک دانست که نخستین سمعک کاملا اتوماتیک توسط کارشناسان این مجموعه تولید و عرضه شد. البته افتخارات این کمپانی به همینجا ختم نمی شود بلکه نخستین سمعک کاملا دیجیتال (Digifocus) در سال ۱۹۹۶ نیز در تسهیل و اصلاح مشکلات شنوایی تاثیری شگرف را بر جای گذاشت. 

اگر شما به دنبال سمعکی هستید که نه تنها در رمزگشایی اصوات قدرتمند ظاهر شود بلکه خصوصیاتی همچون ظاهر شیک و مدرن و امکاناتی مانند فناوری پیشرفته دیجیتالی هوش مصنوعی داشته باشد، حتما محصولات کمپانی اتیکن را به ادیولوژیست خود پیشنهاد دهید. کمپانی اتیکن برای کاهش محدودیت های شنوایی، اتیکن مدیکال را نیز راه اندازی کرده است تا با ارائه سیستم های شنوایی قابل کاشت استخوانی و دستگاه کاشت حلزون به استراتژی های درمانی کمک شایانی کند. 

انواع سمعک اتیکن کدامند

تکنولوژی از مهمترین فاکتور های موثر بر دسته بندی سمعک های اتیکن محسوب می شود  شما نیز می توانید از بین سمعک هایی که دارای تکنولوژی Advanced, Essential و Premium هستند انتخاب شایسته ای داشته باشید و لذت شنیداری فوق العاده ای را تجربه کنید. 

علاوه بر سلیقه، شرایط زندگی فردی بسیار متفاوت است به همین دلیل کارشناسان این برند معتبر در طراحی سمک ها انواع مدل های نامرئی، پشت گوشی و RITE را نیز تولید کرده اند تا پوششی قدرتمند برای ضعف های شنیداری باشد. 

برند اتیکن همواره در حال بروز کردن محصولات خویش است تا هر فرد انتخاب شایسته ای داشته باشد و بتواند در زندگی فردی و اجتماعی موفق ظاهر شود بی جهت نیست که تکنولوژی Brainhearing و پلتفرم های Velox, Vlox s و Lniumsense عرضه کرده اند تا کیفیت در کنار ظرافت میسر شود. 

اگر نگاهی دوباره به تاریخچه فعالیت های این برند داشته باشید حتما سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ را باارزشتر خواهید دانست که با رونمایی سمعک OPN و OPN S همراه بوده است. 

امکان اتصال به اینترنت سبب شد که نه تنها کم شنوایی بهبود یابد بلکه افراد بتوانند از امکانات جانبی منحصر بفرد بهره مند شوند و چالشی برای اتصال به گوشی موبایل آیفون، آیپد و آیپاد نداشته باشند.

نسل جدید سمعک های OPN S سیا و اکسید هستند که در فرآیند مراقبت از سلامتی شنیداری بسیار قدرتمند ظاهر شده اند و توانسته اند شدت اندوه مبتلایان را کاهش دهند. اگر مایلید تکنولوژی های مدل های گفته شده را بدانید Essential تکنولوژی است که در مدل سمعک سیا وجود دارد. این سمعک نوین با داشتن خصوصیات شاخص نه تنها روند اخت پذیری را بشدت ساده کرده است بلکه سبب شده افراد کم شنوا از امکانات ویژه ای برخوردار شوند.

افرادی که درگیر کم شنوایی شدید هستند همواره برای استفاده از سمعک با کیفیت دغدغه دارند. اکسید از جدید ترین محصولات اتیکن است که می تواند در باز کردن سرنخ های کلامی به آنها کمک شایانی کند علاوه بر اینکه به فرد اعتماد به نفس بینظیری می دهد.

نقش تکنولوژی سلامت شنوایی در سمعک اتیکن

طراحی بخشی با عنوان تکنولوژی سلامت شنوایی سبب تمایز برند سمعک اتیکن با سایر کمپانی های معتبر جهانی شده است علاوه بر اینکه وجود Hearingfitness در Oticon app سبب شده گوش ها از قابلیتی خاص همچون اپلیکیشن ورزشی برخوردار باشند و هر گونه چالش و مشکل در روند مراقبت از سلامتی را در زمان طلایی متوجه شوند و بتوانند بر مشکلات افت شنوایی چیره گردند. در واقع این قابلیت نقشه راهی از سلامت شنیداری ترسیم می کند که اطلاع زود هنگام، مزایای استفاده ار خدمات درمانی را دو چندان می کند. 

اگر مایلید بدانید که این سیستم چگونه کار می کند باید بدانید که آنالیز اصوات محیطی علت این رویداد است تا سلامت فردی حفظ شود و با آنالیز اطلاعات در قدرت شنوایی فرد مشکلات حادی ایجاد نشود. البته پتانسیل Hearingfitness به همینجا ختم نمی شود بلکه می تواند یک جمع بندی جذاب از اطلاعات سایر اپلیکیشن ها و دستگاه ها همچون دستگاه اندازه گیری ضربان قلب و الگوی خواب نیز داشته باشد. فراموش نکنید که سبک زندگی سالم نه تنها خطرات کم شنوایی را کاهش می دهد بلکه در کیفیت زندگی نیز تاثیر شگفتی دارد.

امکان اتصال به اینترنت سمعک اتیکن

اینترنت حال به جز جدایی ناپذیر زندگی مدرن امروزی تبدیل شده است. اتیکن نیز در نسل جدید سمعک های خود همچون OPN, OPN S و SIYA شرایطی فراهم کرده است تا کم شنوایان برای اتصال به اینترنت چالشی نداشته باشند. به همین جهت اپلیکیشن Oticon on را در محصولات خود قرار داده است تا نه تنها بتوانند از ادغام علم و تکنولوژی برای اتصال اینترنت بهره بگیرند بلکه از امکانات سایر دستگاه ها نیز بهرمند شوند‌. 

بطور مثال افراد می توانند از چنین خدماتی برخوردار باشند: اطلاعات هشداری، زنگ زدن آیفون و یا حتی دریافت ایمیل در کوتاه ترین زمان به فرد اطلاع داده می شود. 

استقبال از این قابلیت سمعک اتیکن سبب شده که بصورت چشم گیری در گوشه گوشه جهان محصولات اش به فروش رسند. شاید اگر بدانید که بر اساس موقعیت فرد می تواند خدمات را نیز تغییر دهد شما نیز به لیست طرفداران پرو پا قرص برند اتیکن افزوده شوید.

امکانات سمعک OPN S اتیکن

استقبال از سمعک OPN (نسل قبلی) سبب شد که این کمپانی با بروز کردن تکنولوژی Brainhearing و افزودن امکانات جانبی بیشتر کاربران خود را شگفت زده کند. بطور مثال این سمعک نه تنها باتری قابل شارژ لیتیوم - یون نوین دارد شرایطی فراهم کرده است که افراد به راحتی امکان اتصال به وایرلس را داشته باشند. 

زندگی و شرایط کاری بسیاری از کم شنوایان به گونه ای است که همواره در محیط های شلوغ و پر سر و صدا حضور پررنگ دارند. استفاده از این نوع سمعک با قابلیت بدون فیدبک و تجربه صدای ۳۶۰ درجه کمک می کند از کیفیت پوشش دهی بینظیر صدا بهرمند شوند و بتوانند حتی مانند افراد عادی در مکالمات روزمره سخنوری کنند. 

البته مزایا و امکانات بینظیر سمعک OPN S اتیکن به همینجا ختم نمی شود‌. فناوری نوین در شنیدن واضح و کارآمد نقش شگرفی ایجاد می کند تا افراد بتوانند بدون خطا و با دقت اصوات محیطی را رمزگشایی کرده و حتی صدا ها را از یکدیگر تمیز دهند‌. 

کم شنوایی با توجه به اینکه انرژی زیادی از فرد می گیرد، سبب خستگی و آزار ذهنی نیز می شود اما با این مدل سمعک افراد نه تنها از وسیله ای مقرون به صرفه برای بهبود مشکلات شنوایی بهره مندند بلکه روحیه ای شادتر نیز تجربه می کنند. اینجاست که می توان گفت تکنولوژی کمک شایانی به برگشت شنوایی میلیون ها انسان کرده است. 

از ملموس ترین چالش هایی که افراد کم شنوا نسبت به شدت عارضه دارند، مکان یابی و تشخیص درست منابع صوتی است اما این نوع مدل از سمعک اتیکن جایگزین شایسته ای است که در بهبود توانایی شنیداری و بهبود تمرکز تاثیر بسیاری داشته است. در ادامه به خصوصیات منحصر بفرد آن بیشتر اشاره می شود تا شما نیز تصمیم بگیرید که خرید این مدل سمعک به سودتان هست یا خیر.

امکان وصل شدن به تلفن همراه و دیگر دستگاه ها

زندگی بدون صدا چندان لطفی ندارد اما حال تکنولوژی های نوینی که در مدل های مختلف سمعک اتیکن گنجانده شده اند کمک کرده اند افراد نه تنها بتوانند با تلفن همراه آیفون، آیپد یا آیپاد خود تجربه شنیدن استانداردی داشته باشند بلکه بتوانند فکر و ذهن خود را با شنیدن موسیقی های دلنواز نیز آرام کنند. 

تلفن همراه هایی که مجهز به سیستم عامل اندروید هستند با کمک رابط (استریمت) از این قابلیت سمعک ها بهره می برند.

حضور در محیط های پر سر و صدا

زندگی ماشینی برای افراد مختلف شرایط را به گونه ای رقم زده است که شنیدن سر و صدای مداوم امری طبیعی است. نسل قبل سمعک ها نمی توانستند صدای اصلی را از همهمه زمینه تشخیص دهند اما سمعک Oticon Opn S توانسته همچون نوری بر زندگی کاربران کم شنوا بتابد. 

افراد نه تنها می توانند عملکرد شاخصی در محیط های شلوغ داشته باشند بلکه همچون سایر افراد مهارت سخن وری و ارتباطی خود را به رخ بکشند.

تجربه صدای ۳۶۰ درجه چه فایده ای دارد؟

پتانسیل بالای تکنولوژی های نوین سمعک اتیکن چالش تمرکز بر روی صدای گوینده را بخوبی مرتفع کرده اند‌. افراد دیگر برای شنیدن نیاز نیست که انرژی مضاعفی از مغز خود بگیرند تا قدرت شنیداری منحصر بفرد داشته باشند بلکه با تلاش کمتر از نظر درک نیز نتایج بینظیری فراهم می شود.

نبود فیدبک (سوت)

شاید اگر بدانید که سمعک OPN S با داشتن نسل جدید فناوری، فیدبک را قبل از شروع متوقف می کند حیرت زده شوید بی جهت نیست که این مدل قدرتمند فرآیند تسهیل و اصلاح مشکلات شنوایی را با ابتکاری مدرن و جذاب اثبات کرده است.

چرا خرید سمعک اتیکن مقرون به صرفه است

اتیکن از برند های پر آوازه صنعت سمعک است که کارنامه درخشان اش می تواند کیفیت محصولات را تایید کند. البته باید جذابیت ظاهری را نیز به این خصوصیات افزود افرادی که برای انتخاب سمعک های پشت گوشی نیز تمایلی نداشتند با علاقه قلبی مجاب به خرید شدند. پیشنهاد می شود اگر به دنبال سمعکی هستید که انرژی چندانی مصرف نکند و از نظر خدمات پس از فروش نیز گارانتی داشته باشد اتیکن بهترین انتخاب است. 

برخورداری از لوازم جانبی نوین سبب شده افراد با سلایق و بودجه های مختلف بتوانند متناسب با شرایط بهترین انتخاب را داشته باشند.

نحوه نظافت سمعک

امروزه نسل جدید سمعک ها در مقابل آب ایمن هستند و حتی قابلیت شستشو دارند اما زمانی می توان از عمر مفید آن لذت برد که موارد زیر رعایت کرد:

۱- بهتر است حتما سمعک را در داخل جعبه مخصوص نگهداری کنید تا از آسیب دور بماند.

۲- محیط های مرطوب می تواند بر کارایی آن تاثیر منفی داشته باشد.

۳- نسبت به تعویض مداوم فیلتر سمعک های داخل گوشی و ریگ دقت نظر داشته باشید.

۴- افرادی که ساکن مناطق گرم هستند بهتر است برای عدم نفوذ عرق هر دو ساعت یکبار سمعک را خارج کرده و مجدد بکار گیرند.

۵- برخورد مستقیم نور آفتاب نیز آسیب جدی به آن وارد می کند. 

اگر پرسش بیشتری داشتید می توانید با شماره تلفن ۰۹۰۴۴۷۱۵۷۴۷ تماس حاصل نمائید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمائید.

نمایش بازخورد های بیشتر

افزودن دیدگاه جدید

کاربر گرامی شماره تماس، ایمیل شما به هیچ عنوان روی وب سایت رادیوکودک نمایش داده نخواهد شد. اگر می خواهید نام شما نیز بصورت عمومی نمایش داده نشود از عبارت "ناشناس" استفاده نمائید. برای مشاهده بازخوردهای بیشتر در این قسمت کلیک کنید.