قیمت سمعک اتیکن مدل ria2 دغدغه بسیاری از کاربران است. محصولات اتیکن همواره در رمزگشایی اصوات قدرتمند ظاهر می شوند و به عنوان برند بسیار محبوبی شناخته می شوند. در این مطلب تمرکز را بر تشریح موضوع سمعک اتیکن مدل ria2 گذاشته ایم تا علاوه بر آشنایی با قابلیت های شاخص اطلاعاتی درباره مدل های متنوع این خانواده نیز کسب کنید. با ما در این نوشتار همراه باشید و هر گونه سوال یا چالشی را در قسمت نظرات درج کنید.

منظور از کاهش قدرت شنوایی چیست

 کم شنوایی و از دست دادن قدرت شنیداری چندان مشکل غیرمعمولی نیست دلایل مختلف همچون افزایش سن و حضور دائمی در محیط های پر سر و صدا موجب شده‌اند میلیونها انسان با این عارضه دست و پنجه نرم کنند. 

اگر فرد احساس کند که نمی تواند همچون گذشته خوب و رسا بشنود نشان از کاهش کیفیت شنیداری است این موضوع در گفتار و توانمندی های دیگر نیز سایه می افکند.

 اگرچه در قرن بیست و یکم به سر می بریم که تکنولوژی بهشتی برای بشر ترسیم کرده است اما نباید به درمان کامل کاهش شنوایی امیدوار باشید. سمعک به عنوان یک وسیله پزشکی کمک شنیداری می تواند در تسهیل و اصلاح این قبیل عارضه ها نتایج شایانی بر جای بگذارد.

حقایق جالب درباره کاهش شنوایی 

 • مشکلات شنوایی دومین عارضه رایج پس از آرتروز و بیماری های قلبی در بین جوامع بشری لقب گرفته است. 
 • کم شنوایی می تواند تمامی افراد را در هر سنی تحت تاثیر قرار دارد. 
 • شدت عارضه و موقتی یا دائمی بودن نیز قابل پیش بینی نیست.
 • برخی درگیر ناشنوایی مادرزادی هستند که بدون این موهبت ارزنده به دنیا آمده اند.
 • کاهش شنوایی علامت خاصی ندارد و نمی‌توان این وضعیت را پیش بینی کرد.
 • بین سن و کاهش شنوایی رابطه مستقیمی وجود دارد.
 • پیرگوشی یا کاهش شنوایی مرتبط با سن روندی آرام و مداوم دارد.
 • سمعک یکی از رایج ترین راهکارهای درمانی این گروه محسوب می‌شود.
 • کم شنوایی محیطی معمولاً روندی ناگهانی یا تدریجی دارد. عدم حضور در محیط های پر سر و صدا احتمال درگیری را کاهش می دهد.
 • وزوز گوش عارضه آزار دهنده  ای است که معمولا همراه با مشکلات کم شنوایی پدید می آید.

دلایل کاهش شنوایی

 متخصصان ادیولوژیست معتقدند از دست دادن شنوایی یک شبه اتفاق نمی‌افتد و عوامل زیادی در این اتفاق دخیل هستند اما افزایش سن و سبک زندگی غلط که همواره شخص در محیط‌های شلوغ حضور دارد از اصلی ترین دلایل محسوب می شوند.

 با افزایش سن کاهش قدرت شنوایی اتفاق عجیبی نیست و نمی توان از آن فرار کرد. شنیدن این موهبت ارزنده پس از چهل سالگی روزبه بدتر می شود و با ورود به سن ۸۰ سالگی حتی ممکن است فرد به دلیل عدم استفاده از وسایل کمک شنیداری به افسردگی و انزوا نیز دچار شود.

حضور همیشگی در محیط های شلوغ می توانند نعمت شنیدن را از فرد بگیرند حتی اگر بسیار جوان هستید نباید همواره در محیط های شلوغ بدون رعایت پروتکل های بهداشتی حضور یابید متاسفانه برخی از تفریحات رایج همچون حضور در کنسرت های راک و یا شنیدن موسیقی با صدای بلند اثرات غیر قابل جبرانی بر قدرت شنوایی برجای می گذارند که ممکن است حتی با بهترین مدلهای سمعک نیز نتوان همچون روزهای قبل خوب شنید.

البته کاهش شنوایی در اثر دلایل دیگری نیز اتفاق می‌افتد همچون ابتلا به برخی از بیماری‌ها و عفونت‌ها،  مصرف دارو ها،  ضربه به گوش،  انسداد گوش، عوامل ژنتیکی، وجود تومور در سر و مصرف الکل و دخانیات.

منظور از کاهش شنوایی یک طرفه و کاهش شنوایی دو طرفه چیست

از دیگر تقسیم‌بندی‌های مشکلات افت شنوایی، کاهش شنوایی یک طرفه و کاهش شنوایی دو طرفه است همانطور که از اسم آنها پیداست افرادی درگیر کم شنوایی یک طرفه فقط در یک گوش دچار آسیب شده‌اند اما کاهش شنوایی دو طرفه سلامت هر دو گوش را درگیر کرده است. گروهی نیز از کاهش شنوایی ناگهانی رنج می‌برند که این عارضه به صورت یکباره رخ داده است و معمولا شخص را بسیار سراسیمه و آشفته می کند.

علائم کم شنوایی کدامند

کاهش شنوایی معمولاً در افراد به شکل تدریجی اتفاق می افتد توجه به شواهد در تشخیص زود هنگام کمک شایانی می کند توصیه می شود اگر چند مورد از علائم کاهش شنوایی را تجربه کردید حتما با پزشک یا متخصص ادیولوژیست تماس بگیرید.

با آزمایش های تخصصی و ارزیابی می توان روند پیشرفت را متوقف کرد. تشخیص شدت عارضه شنوایی شامل چندین روش مختلف هستند که در جلسه معاینه انجام می شوند تا مشخص کنند که شخص دچار کم شنوایی شده است و شدت عارضه در چه سطحی است. حتما به کلینیک های شنوایی سنجی مراجعه کنید که از نظر تجهیزات حرفه ای قدرتمند باشند. 

عواقب کم شنوایی و لزوم درمان به موقع کاهش شنوایی 

قرار گرفتن روزانه در معرض سر و صدا خطر آسیب به سلامت شنوایی را چندین برابر افزایش می دهد. متاسفانه همه ما روزانه در معرض سر و صداهای بلند هستیم حال کمتر کسی را می توانید پیدا می‌کنید که از هدفون استفاده نکند یا در ترافیک، سالن بدنسازی، سینما، کافه و محل کار سر و صدای زیادی را نشنود. 

در صورت عدم درمان مشکلات شنوایی می توانند پیامدهای مختلفی به فرد تحمیل کنند اگرچه این پیامدها در تمامی اشخاص به یک شکل تظاهر نمی یابند اما بی توجهی به درمان مشکلات کم شنوایی تبعات اجتماعی روانی و جسمی بسیاری را به ارمغان می آورد.

کودکان و کاهش قدرت شنوایی 

متاسفانه کودکان بسیاری به دلایل مختلف حال از سطوح مختلف کم شنوایی رنج می برند. معمولاً عوامل ژنتیکی، ناهنجاری های جسمی و ضربه به سر در بروز این معضل نقش دارند البته عوارض جانبی برخی از بیماری ها را نیز نباید از قلم انداخت. با افزایش سن و ورود به نوجوانی معمولاً مشکلات شنوایی ناشی از سروصدای شدید محیطی هستند.

زنگ خطر هشدار دهنده و تشخیص کم شنوایی

 بسیاری با این سوال مواجه اند که چگونه بفهمم دچار کم‌شنوایی شده ام؟ در حالی که مشکلات کم شنوایی شواهدی متفاوتی در افراد درگیر دارند و روند درگیری نیز تدریجی است جواب سخت است.

اما باید بدانید که اگر تشخیص به موقع صورت نگیرد شانس بهبودی کاهش می یابد. ادیولوژیست ها پیشنهاد می کنند برای تشخیص کم شنوایی به روند زندگی روزمره خود توجه کنید و هر گونه چالش را با متخصصین در میان بگذارید. در ادامه به شایع ترین رفتار ها اشاره می شود:

 • ممکن است تماشای تلویزیون با صدای استاندارد برای شما دشوار باشد.
 • همواره میخواهید که دیگران حرفهای خود را تکرار کنند.
 • با نشنیدن صداهایی مانند زنگ تلفن و یا جاری شدن آب دچار چالش می شوند.
 • همواره احساس می کنید اطرافیان در حال غر زدن هستند و اعتنائی به شما نمی کنند.
 • ناتوانی در درک مکالمات معمول به ویژه در محیط های پر سر و صدا همچون مهمانی یا دورهمی صورت میگیرد.
 • درک کلام دیگران در تماس تلفنی چندان ساده نیست.

اگر سابقه کم‌شنوایی در خانواده دارید و یا با بیماری های زمینه ای دست و پنجه نرم می‌کنید حتماً چکاپ سالانه را در در اولویت قرار دهید. فراموش نکنید مصرف داروهای خاص نیز از رایج ترین عوامل کاهنده قدرت شنیداری محسوب می شوند.

نحوه تشخیص کم شنوایی توسط فرد 

چندین پرسش تهیه شده است که کمک می کند زودتر تشخیص دهید آیا کاهش شنوایی شده اید و یا خیر؟

به یاد داشته باشید اگر پاسخ شما به سه سوال یا بیشتر بله است حتما نیاز به بررسی دقیق توسط ادیولوژیست است.

 • آیا در زمان ملاقات با افراد جدید به دلیل چالش شنیداری احساسی خجالت می ‌کنید؟
 • در شنیدن مکالمه اطرافیان مشکل دارید؟
 • مشکلات شنوایی برای شما محدودیت های جدیدی پدید آورده است؟
 • آیا در درک ویدیو های اینترنتی، فیلمها،  تئاتر و ... مشکلی دارید؟
 • آیا مشکل ارتباطی ناشی از ضعف شنوایی سبب مشاجره با اعضای خانواده شده است؟
 • همواره فکر می کنید دیگران غر میزنند؟
 • آیا اغلب از مردم می خواهید حرف هایشان را تکرار کنند؟
 • آیا در شنیدن مکالمه های تلفنی با چالش مواجه اید؟
 • آیا همواره دیگران را با بلند کردن صدای تلویزیون و رادیو آزرده خاطر می کنید؟
 • آیا در زندگی شخصی و اجتماعی با محدودیت های جدیدی مواجه شده اید؟
 • آیا در زمان صرف غذا در رستوران نمی توانید مکالمه اطرافیان را پیگیری کنید؟

رایج ترین درمان مشکلات کم شنوایی

 کاهش شنوایی با استراتژی های مختلف درمانی بهبود می یابند. اما نباید به درمان ۱۰۰ درصد امیدوار باشید. سمعک ها از رایج ترین وسایل کمک شنیداری هستند که معمولاً توسط ادیولوژیست برای افراد تجویز می شوند. درمان توسط جراحی و کاشت حلزون را نیز نباید از قلم انداخت که توانسته امید دوباره ای به زندگی افراد درگیر ارزانی دارد. مراجعه زودهنگام در اسرع وقت کمک می کند از پیامدهای جانبی دور بمانید.

آیا استفاده از سمعک کمکی به بهبود مشکلات شنوایی می کند

متاسفانه این قبیل مشکلات توسط بیمار و حتی خانواده ها دست کم گرفته میشود شنوایی شناس با توجه به علم و تجربه خود می‌تواند پس از ارزیابی دقیق راهکارهای موثر درمانی را پیشنهاد دهد علاوه بر اینکه با تشریح مراقبتهای بعدی شانس دوباره خوب شنیدن را چندین برابر می کند.

کم شنوایی فقط روی توانمندی شنیداری تاثیر نمی گذارد مطالعات جدید نشان می دهد که این عارضه حتی می تواند ترسناک نیز باشد. افسردگی و زوال عقل پیامدهای این عارضه نسبتاً شایع هستند که کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار می دهند. بهتر است در شروع نمایش زنگ خطر های هشدار دهنده کنترل و درمان را جدی بگیرید.

مشاغل پر خطر برای قدرت شنوایی

بسیاری از کارگران ساختمانی، کشاورزان، موسیقیدانان، کارگران فرودگاه، افراد فعال در ارتش و ... در سال‌های جوانی و میانسالی نیز به دلیل وجود سر و صدای دائمی حال درگیر کم شنوایی هستند. 

کاهش شنوایی می تواند کیفیت زندگی شما و اطرافیان را به شدت کاهش دهد. مشاوره با ادیولوژیست نخستین گامی است که باید صورت گیرد. انتخاب استراتژی های درمانی بسته به شدت عارضه متفاوت اند اما سمعک به عنوان یک ابزار الکترونیکی کارآمد در مدل های مختلفی طراحی و تولید شده است که برای اغلب افراد پیشنهاد می شود.

تاریخچه برند سمعک اتیکن

 تاریخچه تولیدات برند اتیکن داستانی شنیدنی دارد شاید برایتان جالب به نظر برسد که آشنایی موسس این برند پرآوازه Hans Demant با وسایل کمک شنیداری همچون سمعک زمانی بود که برای بهبود قدرت شنوایی همسر راهی انگلیس شد اما تاسیس مجموعه در سال ۱۹۴۶ رخ داد. با گذشت ده ها سال از روزهای نخست عرضه سمعک های اتیکن حالا می توان در گوشه گوشه دنیا شاهد فعالیت نمایندگی های این مجموعه موفق بود تا خدمات رسانی به افراد کم شنوا در بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

 خوشبختانه ایران نیز در لیست کشورهایی که سمعک اتیکن به راحتی در دسترس است قرار دارد و جامعه بزرگ افراد کم شنوا می توانند متناسب با شرایط و پس از تجویز ادیولوژیست از این وسایل قدرتمند پزشکی بهره ببرند و شاهد روزهای رنگی باشند.

اتیکن همواره در تلاش است محدودیت‌های شنیداری را از دوش میلیونها انسان بردارد بی جهت نیست که توانسته محبوبیت بالایی در بین افراد کم شنوا از بزرگ تا کوچک، جوان تا میانسال کسب کند البته نباید نقش وجود تکنولوژی‌های برتر در سمعک اتیکن را از یاد انداخت که از دیگر نقطه قوت شاخص این محصولات محسوب می‌شود.

گریزی به افتخارات برند سمعک اتیکن 

در سال ۱۹۹۱ پس از رونمایی از نخستین سمعک کاملا اتوماتیک در مجموعه اتیکن جهانیان بار دیگر به کیفیت ساخت و تکنولوژیهای نوین این برند شاخص اذعان کردند البته افتخارات به همین جا ختم نمی شود ارائه تکنولوژی های پیشرفته دیجیتالی هوش مصنوعی و ساخت سمعک های هوشمند وایرلس سخت پسند ترین کاربران را نیز به تحسین وا داشته است.

حال ادیولوژیست ها نیز همواره این محصولات را به کاربران توصیه میکنند تا بتوانند از طراحی خاص و ظریف بهره ببرند علاوه بر آنکه در بهبود مشکلات شنوایی جهش عظیمی رخ داده است.

فعالیت زیر مجموعه های اتیکن همچون اتیکن مدیکال نیز در ارائه سیستم های شنوایی قابل کاشت استخوانی و دستگاه کاشت حلزون است این زیرمجموعه های شاخص برند اتیکن در عبور از محدودیت های شنیداری کارنامه درخشانی بر جای گذاشته اند.

با انواع سمعک اتیکن آشنا شوید 

تقسیم بندی های رایج سمعک ها به ویژه در برند اتیکن بر اساس سطح تکنولوژی است که شامل سه رده  Essential، Advanced و Premium هستند. تفکیک سمعک ها بر اساس ظاهر و طراحی نیز شامل نامرئی، پشت گوشی و داخل گوشی است.

کمتر کسی است که نام و آوازه محصولات اتیکن را نشنیده باشد که با قیمتی مقرون به صرفه در عالی ترین سطح تکنولوژی ارائه می شوند. در ادامه به قیمت سمعک اتیکن مدل ria2 و معیارهای تاثیرگذار گریزی زده شده است.

فاکتور تقسیم بندی قیمت سمعک اتیکن بر چه اساسی است

یکی از فاکتورهای موثر در خرید سمعک مدل‌های شاخص اتیکن قیمت است کاربران پس از جلسات مشاوره ای با ادیولوژیست بهترین را انتخاب می کنند.

 تکنولوژی و پلتفرم در قیمت نهایی سمعک اتیکن تاثیر مستقیم دارد البته شما می توانید متناسب با سبک زندگی و شرایط سلامتی از بین مدل های مختلف دست به انتخاب بزنید.  درج قیمت دقیق سمعک اتیکن با توجه به نوسان های دلار و ارزهای خارجی امکان پذیر نیست اما در بازه دو میلیون تومان تا ۱۲ میلیون تومان متغیر هستند برای استعلام دقیق قیمت با کارشناسان تماس بگیرید.

با سمعک اتیکن مدل ria2 بیشتر آشنا شوید

 پلتفرم Inium Sense به کار رفته در سمعک ria2 قابلیتی به این مدل بخشیده است که در رمزگشایی اصوات همواره بسیار قدرتمند ظاهر می شود. کاربران با کمک این دستگاه کمک شنیداری با کمترین محدودیت می‌توانند در محیط های مختلف حضور یابند بدون آنکه دچار رنج و سختی شوند.

 تجربه اغلب کاربران به این شکل بیان شد که احساس شنیداری بسیار نزدیکی نسبت به حالت طبیعی داشتند این اتفاق بی ارتباط با تکنولوژی سمعک نیست که از الگوی شنیداری گوش سالم شبیه سازی شده است. 

فرقی ندارد در چه سنی هستید و یا شدت عارضه کم شنوایی چقدر است می‌توانید از بین مدل های داخل گوشی همچون ITC، CIC، IIC  و ITE دست به انتخاب بزنید  علاوه بر آن که مدل‌های BTE  و RITE که در گروه پشت گوشی دسته بندی می شوند توانسته اند نظر کاربران سخت پسند را نیز جلب کنند.

اتیکن همواره با تولید محصولات استاندارد همچون سمعک ria2 بر رعایت اصل مشتری مداری تاکید دارد. کیفیت ساخت منحصر به فرد و امکانات جانبی شاخص می توانند قدم به قدم فرد را در رمزگشایی اصوات حتی در محیط‌های شلوغ نیز همراهی کنند.

 این محصولات قدرتمند حاصل همکاری تیمی است که شامل متخصصانی زبده و کارکشته در تمامی حوزه ها همچون پزشکی، شنوایی شناس، مهندس الکترونیک و تکنولوژی اطلاعات هستند.

یک قرن تجربه درخشان همچون برگ زرینی در کارنامه کاری این مجموعه نام آور می درخشد بی جهت نیست که لقب یکی از بزرگترین شرکت های تولیدی تجهیزات شنوایی را تصاحب کرده‌اند.

قابلیت های خانواده سمعک ria2 اتیکن

اگر از مشکلات شنوایی رنج می‌برید و مایلید محصولات استاندارد اتیکن را خریداری کنید می توانید خانواده ria2 را به ادیولوژیست خود پیشنهاد دهید تا از بین مدلهای متنوع بهترین را تجویز کند البته قیمت سمعک اتیکن بسته به مدل متفاوت است.

 خرید لوازم جانبی سمعک ممکن است به فرد هزینه دوچندان تحمیل کند اما در مدلهای ria2 سمعک اتیکن این محدودیت شناسایی شده است و افراد می توانند بدون هزینه اضافی جلوه بدیعی از تکنولوژی و ابزارهای منحصر به فرد را تجربه کنند.

فاکتورهای موثر بر قیمت سمعک اتیکن مدل ria2

کاهش صدای زمینه: کم شنوایی خود مشکل آزاردهنده ای است که استفاده از سمعک در تسهیل و بهبود این قبیل مشکلات تاثیر بسیاری دارد اما معمولاً صدای زمینه و همهمه نیز منتقل می شود و در رمزگشایی صدای اصلی تداخل ایجاد می‌کند اما سمعک اتیکن مدل ria2 نمایش خاصی از تکنولوژی است و فرد بدون آشفتگی حتی در محیط‌های شلوغ نیز رسا و واضح کلام را درک می کند. مهندسین توانمند اتیکن قابلیتی در این خانواده عرضه کرده اند که می تواند ساعات طولانی عملکرد مطلوبی را به نمایش بگذارد بدون آنکه فرد از شنیدن صداهای مزاحم دچار خستگی و رخوت گردد.

 • کاهش صدای باد و طوفان: قدرت شنیداری موهبتی است که پس از آسیب فرد متوجه اهیمت آن می شود شاید اگر افراد بدانند که تا همین چند سال قبل مدل های پرچمدار سمعک نیز نمی توانستند بدون چالش اصوات را منتقل کنند نسبت به مراقبت های بهداشتی اهمیت دوچندانی نشان بدهند. حال خوشبختانه اتیکن با ابتکاری نو در مدل ria2 خود سبب شده حتی صدای باد و طوفان نیز منتقل نشوند بی جهت نیست که لقب وسیله شنیداری قدرتمند را یدک می کشد.
 •  تکنولوژی  BrainHearing: بسیاری از افراد کم شنوا این عارضه بر قدرت شنوایی هر دو گوش سایه افکنده است مدل های خانواده ria2 اتیکن برای کارکرده درست از قابلیت بی سیم بهره برده‌اند تا در هماهنگی سمعک ها اختلالی ایجاد نشود بد نیست بدانید که با تغییر تنظیمات یک سمعک در دیگری نیز این تغییرات اعمال می شوند.
 •  برنامه YouMatic Essential: کاربران سمعک ها هر یک سبک زندگی متفاوتی دارند این برنامه کمک می‌کند افراد در ایده آل ترین حالت ممکن بشنوند و بتوانند از این پشتیبانی قدرتمند تجربه لذت بخشی داشته باشند. چالش حضور در محیط های متنوع از نظر سر و صدای با این قابلیت به راحتی برطرف شده است امکان تنظیم ۵ پروفایل شنیداری متناسب با سبک زندگی خبر بسیار خوبی برای کاربران است.
 •  برنامه FreeFocus Essential:: زندگی مدرن امروزی با سر و صداهای مختلف گره خورده است و افراد کم شنوا را برای حضور در محیط های مختلف به چالش می کشاند. اتیکن برای برطرف کردن محدودیت ها این برنامه را نیز در سمعک ria2 خود تعبیه کرده است تا با یک بار هزینه کیفیتی منحصر به فرد احساس شود. 
 • برنامه Inium: سوت زدن سمعک مشکل آزاردهنده است که ممکن است استرس و اضطراب دوچندانی را نیز به فرد تحمیل کند خوشبختانه اتیکن با قرار دادن این برنامه رضایت عمیق قلبی کاربران را فراهم کرده است تا با قیمتی مقرون به صرفه بتوانند از تلفیق جذاب علم و تکنولوژی در مدل های ria2 اتیکن بهره ببرند.

لوازم جانبی رایج سمعک اتیکن مدل ria2

 اگر به مدل های متفاوت خانواده ria2 نگاهی بیندازید که در ۷ رنگ مختلف تولید و عرضه شدند مطمئناً با مشاهده امکان کاربرد لوازم جانبی و استریم های صدا هیجان زده می شوید و دیگر دغدغه ای برای تبدیل سمعک به هندزفری نیز نخواهید داشت. 

حال با این مدل سمعک همچون روزهای گذشته که در اوج سلامت شنیداری به سر می بردید می توانید به پیگیری تفریحات سالم مانند تماشای تلویزیون و شنیدن موسیقی نیز بپردازید.

 اگر از کاربران آیفون هستید اپلیکیشن کانکت لاین رنج و سختی کنترل صدا و برنامه ها را از دوش شما برداشته است تا دیگر حتی برای پیگیری مکالمات نیز چالشی نداشته باشید این فرآیند همچون هندزفری قابل ارائه است.

مشخصات سمعک ria2

سمعک ria2 از محصولات استاندارد و پر طرفدار  اتیکن است که در بین مدل ‌های این برند دانمارکی همچون الماس می درخشد اگر مایلید با مشخصات شاخص آن بیشتر آشنا شوید بد نیست همراه با ما این موارد را مرور کنید:

 • دسته: مقدماتی (Essential) 
 •  خانواده: Performance line
 •  پلتفرم: Inium Sense
 • تکنولوژی‌های به کار رفته: YouMatic، Free Focus  و سیستم حذف فیدبک Inium Feedback Shield

جالب آنکه قیمت سمعک اتیکن مدل ria2 بسیار منصفانه است و خرید این گروه فشار اقتصادی چندانی برای کاربران ندارد علاوه بر آن که داشتن پوشش مستحکم نانو نسبت به شرایط محیطی همچون رطوبت و گرد و خاک نیز بسیار پایدار است که بر عمر مفید سمعک می‌افزاید.

تقسیم بندی انواع سمعک اتیکن مدل ria2

قیمت سمعک اتیکن مدل ria2 با توجه به تنوع آنها متغییر است. اگر شما نیز از طرفداران مدل ria2 اتیکن هستید حتماً از تنوع بی نظیر موجود غرق لذت شده اید.

اگرچه مدل‌های پشت گوشی سمعک فارغ از مدل سازنده معمولاً جز انتخاب های نخست بسیاری از کاربران به ویژه گروه جوان نیستند اما استحکام بالای پوشش این گروه از مدل های ria2 می تواند افراد سخت پسند را نیز مجاب کنند.

با ما همراه باشید تا مروری کوتاه بر خانواده ria2 داشته باشیم

اتیکن با عنوان یکی از برندهای شاخص همواره محصولات با کیفیت ارائه می کند اما طراحی ظریف و کیفیت ساخت فوق العاده خانواده ria2 نشان از تخصص و نبوغ بالای مهندسین آن است.

برخورداری از تکنولوژی وایرلس میکروفون جهت دار، سازگاری با لوازم جانبی،  رمزگشایی قدرتمند اصوات و ... رضایت عمیق قلبی برای میلیون‌ها کاربر به ارمغان آورده است.

miniRITE

این مدل سمعک در گروه داخل گوشی دسته بندی می شود. از شاخص ترین ویژگی های این مدل می توان به تکنولوژی وایرلس،  میکروفون های جهت دار و تنظیم راحت فقط با یک دکمه اشاره کرد. همچنین برای رمزگشایی اسرار از باتری سایز ۳۱۲ بهره می گیرد و سازگاری با لوازم جانبی خیالی آسوده برای کاربران به ارمغان می آورد.

RITE 

این مدل در گروه سمعک های داخل گوشی قرار دارد و با داشتن قابلیت هایی همچون میکروفون جهت دار و کنترل آسان حس خوبی حتی برای کاربران سختگیر نیز فراهم کرده است البته قابلیت ها به همین جا ختم نمی شود داشتن تکنولوژی بی سیم و سازگاری با ConnectLine  علاوه برتلکویل در جذابیت آن افزوده است.

 miniBTE 

بسیاری از افراد اگرچه از مشکلات شنوایی رنج می‌برند اما چندان علاقه‌ای به استفاده از سمعک های پشت گوشی ندارند مطمئناً پس از دیدن این مدل نظر آنها تغییر خواهد کرد. برخورداری از تکنولوژی بی سیم، میکروفون های جهت دار و تنظیم صدا توسط دکمه های کنترلی علاوه بر امکان استفاده از وسایل جانبی ConnectLine تمرکز و صدا را به بهترین شکل انجام می دهد.

BTE13

این مدل نیز در گروه سمعک پشت گوشی دسته بندی میشود که می‌توانند رنج و سختی مشکلات شنوایی را از دوش افراد مختلف بردارند شاید شما نیز با دیدن مشخصاتی همچون برخورداری از تکنولوژی وایرلس، تغییر برنامه و صدا با کمک دکمه فشاری تلکویل و داشتن میکروفون های جهت دار علاوه بر سازگاری با سیستم های FM  و تجهیزات جانبی     ConnecLine نیز به گروه طرفداران اضافه شوید.

BTE Plus Power

شاید شما نیز با دیدن طراحی ظریف و خاص سمعک به سختی باور کنید که عملکرد منحصر به فردی در بهبود مشکلات شنوایی شدید و عمیق نیز بر جای گذاشته است اگر مایلید به قابلیت‌های این نوع آشنا شوید باید بدانید علاوه بر داشتن میکروفون های جهت دار از تکنولوژی بی سیم،  تکویل،  دکمه فشاری نیز برخوردار است علاوه بر آنکه امکان استفاده از سیستم FM  و تجهیزات جانبیConnecLine  موفقیت بسیاری در پشتیبانی اصوات فراهم کرده است.

IIC 

طرفداران سمعک های نامرئی این مدل های بیسیم و فاقد تکنولوژی بی سیم به راحتی می توانند رضایت شما را جلب کنند علاوه بر آنکه امکان اتصال به تجهیزات جانبی کامل در گروه فراهم شده است.

CIC

اتیکن این مدل ها را نیز به صورت بی سیم و با تکنولوژی بی سیم تولید کرده است تا رضایت تمامی افراد جلب شود.

ITC

اگر به دنبال سمعک داخل گوشی با کیفیت هستید این مدل به شما پیشنهاد می شود البته سایز آن اندکی بزرگتر است. برخورداری از ویژگی های همچون تکنولوژی وایرلس، تنظیم راحت و میکروفون جهتدار رضایت افراد بسیاری را جلب کرده است و کارایی خیره کننده در تقویت اصوات بر جای گذاشته است.

ITE Half Shell

این گروه از سمعک های داخل گوشی به صورت بی‌سیم و فاقد تکنولوژی بی سیم در بازار موجود هستند و تجربه دلچسبی را پس از قرارگیری در بیرون کانال گوش فراهم می کنند.

ITE Full Shell

از نقاط قوت این سمعک داخل گوشی درخشش خارق العاده در انتقال اصوات است که بی‌ارتباط با داشتن میکروفون های جهت دار نیست البته نباید ویژگی های دیگری همچون دکمه کنترلی جهت تنظیم صدا و برنامه ها را از قلم انداخت. البته تلکویل و سازگاری با تجهیزات  ConnectLine نیز عملکرد این وسیله کمک شنیداری تاثیر بسیاری داشته است.

قیمت سمعک اتیکن مدل ria2

قیمت سمعک اتیکن مدل ria2 با توجه به سطح تکنولوژی و فاکتورهای دیگر تعیین میشود. اتیکن این برند پرآوازه مدلهای  Ria2 و Ria2 Proراهی بازار کرده است اگر به دنبال تجهیزات مدرن هستید به شما Ria2 Pro پیشنهاد می شود البته باید بودجه بیشتری نیز کنار بگذارید. حتما قبل از خرید جلسات مشاوره متعددی با ادیولوژیست داشته باشید در غیر این صورت فقط هزینه خود را دور انداخته اید.

سخن آخر

اتیکن یکی از برندهای استاندارد صنعت سمعک است که توانسته با معرفی مدل های شاخص کاربران بسیاری را راضی نگه دارد و امید دوباره ای در بهبود سلامت شنیداری به آنها ارزانی دارد.

 پس از مشخص شدن پیامدهای مشکلات کاهش شنوایی حال اهمیت استراتژی های مختلف درمانی به ویژه سمعکها دو چندان شده است. خوشبختانه با توجه به موفقیت های روز افزون در بهبود کیفیت شنیدن حال این کالای پزشکی نسبتا گران قیمت اهمیت دو چندان یافته است سمعکها توانسته اند نور تازه ای به زندگی میلیون‌ها انسان ببخشند و یک مشکل اساسی را حل کنند. 

زندگی بدون شنیدن محدودیت های بسیاری به همراه دارد. انزوا، تنهایی و افسردگی از رایجترین مشکلاتی هستند که به دنبال عدم درمان کم شنوایی پدید می آیند. فراموش نکنید استفاده از لوازم کمک شنیداری نامطلوب می تواند سلامتی شما را به خطر اندازد به‌جای مشورت با دوست و آشنا با کارشناسان ادیولوژیست صحبت کنید.