این شرکت یکی از تولید کنندگان برجسته تجهیزات تشخیص پزشکی است و بخش مراقب سلامت و پزشکی آن، حدود ۱۲ درصد از کل فروش شرکت را تشکیل می دهد. هدف اصلی این شرکت بهبود بخشیدن شنوایی افراد کم شنوا در محیط های پر سرو صدا و نویزی است. در این مطلب انواع سمعک های زیمنس یا سیگنیا را بطور کامل بررسی کرده و محدوده ی قیمت ها را توضیح می دهیم.

ما در این مقاله سعی داریم همه نکاتی که درباره سمعک زیمنس نیاز هست بدانید را با شما در میان بگذاریم. احتمالا شما دنبال اطلاعات مشخصی از سمعک زیمنس می گردید بخاطر همین با کلیک روی هر گزینه در جدول پائین می توانید به قسمت مورد علاقه خود در مقاله بروید.

تاریخچه کمپانی زیمنس

در سال ۱۸۷۸ ورنر ون زیمنس یک بلندگوی تلفن به نام Phonophor برای افراد کم شنوا طراحی و تولید کرد و از همان سال کمپانی زیمنس به دنیا آمد.

شرکت زیمنس در طول زمان همیشه در نوآوری و پیشرفت فن آوری های مربوط به سمعک پیشتاز بوده است، لوازم جانبی هوشمندی که این کمپانی عرضه کرده باعث کاربری آسانتر سمعک ها و راحتی کم شنوایان در برقراری ارتباط با دیگران شده است.

شرکت زیمنس در طول ۱۳۰ سال فعالیت خود در زمینه ی شنوایی، همواره بر قله های موفقیت و نوآوری قرار داشته است. این کمپانی که جزو قدیمی ترین تولید کننده های سمعک در جهان بود، در سال ۲۰۱۵ خط تولید سمعک خود را پس از سالها فعالیت موفق در زمینه ی تولید سمعک، به شرکت سیوانتوس sivantos واگذار کرد. امروزه زیمنس تولیدات مربوط به تجهیزات شنوایی و سمعک خود را با نام سیگنیا signia عرضه می کند.

در سال ۱۹۵۹ شرکت زیمنس یا سیگنیا، اولین سمعک پشت گوشی و در سال ۱۹۶۶ اولین سمعک داخل گوشی خود را طراحی و معرفی کرد. این شرکت در سال ۲۰۱۵ با طراحی سمعک های binax توانست جایزه ی گلدن ادیسون را از آن خود کند. سمعک های binax اولین سمعک هایی در جهان بودند که در شلوغی و وجود نویز زیاد، می توانستند با سرکوب نویز، باعث بهبود شنوایی و گفتار شوند.

شرکت سیگنیا با هدف بهبود شنوایی اشخاص کم شنوا، بخصوص در فضاهای شلوغ و پر از نویز، در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ سمعک های primax و NX را به بازار عرضه کرد که در زمینه ی کیفیت صدا برای کم شنوایان، انقلاب بزرگی بوجود آورد.

تکنولوژی ها و مزایای سمعک زیمنس

سمعک های قدیمی عموما دارای دو اشکال اساسی بودند:

یکی طبیعی نبودن صدای خود شخص، و دیگری مشکل شنیدن و فهم گفتار دیگران در فضاهای شلوغ و پرسر و صدا و نویز. زیمنس با دو تکنولوژی primax و NX توانسته به خوبی این دو ایراد را حل کند.

تکنولوژی ان ایکس (NX) با پردازش صدای خود فرد (OVP) مشکل طبیعی نبودن صدای خود شخص را که برای بسیاری از استفاده کنندگان سمعک ناخوشایند بود، حل کرد. تکنولوژی OVP صدای شخص را از محیط بطور مستقیم اسکن و دریافت می کند، و با محاسبات و تحلیل هایی پیچیده، صدای او را به صدای طبیعی تبدیل می کند. در مطالعات اخیر نشان داده شده است که با استفاده از تکنولوژی NX میتوان صدای خود شخص را تا ۷۵% طبیعی نشان داد.

یک تکنولوژی دیگر، که زیمنس برای کم کردن نویز و بهبود شنیداری در محیط های پر نویز از آن استفاده می کند، تکنولوژی e2e ultra HD است. این تکنولوژی مهم، با متصل کردن دو سمعک به شکل وایرلس به یکدیگر، به شخص کمک می کند در شرایط پر سر و صدا، بهتر شنیده و گفتار را تشخیص دهد. سمعک های متصل شده به یکدیگر، در کسری از ثانیه اطلاعات دریافت شده را با یکدیگر مبادله می کنند، و با اینکار نویز را از گفتار تفکیک کرده و سرکوب میکنند، با این کار، وضوح صدا بالاتر رفته و درک گفتار برای شخص آسان تر میشود.

انواع سمعک زیمنس

سمعک های کمپانی زیمنس و سیگنیا انواع مختلفی دارند که براساس سیستم پردازشی یا پلت فرم، سطح تکنولوژی، و مدل ظاهری تقسیم بندی شده اند. به همین دلیل، مدل نامگذاری سمعک های زیمنس و سیگنیا با سمعک های شرکت  های دانمارکی فرق می کند.

سمعک های زیمنس و سیگنیا براساس سیستم پردازشی یا پلتفرم به چند مدل تقسیم می شوند:

 • (Siemence Micon (2012
 • (Siemense Binax (2014
 • (Signia Primax (2016
 • (Signia Nx (2017
 • (Signia Xperience (2019

سمعک های زیمنس و سیگنیا براساس سطح تکنولوژی نیز اینگونه دسته بندی می شوند:

 • Basic - 1 & 2
 • Essential - 3
 • Advanced - 5
 • High end - 7

و برای مشخص کردن سطح تکنولوژی هر سمعک از عدد مربوط به آن سطح تکنولوژی در نام سمعک استفاده می کنند. کمپانی های فوناک و یونیترون نیز از همین روش برای نشان دادن سطح تکنولوژی هر سمعک استفاده می کنند. به این ترتیب برای سمعک دارای تکنولوژی عالی یا high end از عدد ۷، برای تکنولوژی پیشرفته یا advanced عدد ۵، برای تکنولوژی استاندارد یا essential عدد ۳ و برای تکنولوژی های پایه یا basic از عدد ۱ و ۲ استفاده می شود.

سمعک های زیمنس و سیگنیا از نظر ظاهری نیز به انواع مختلفی دسته بندی می شوند:

 • سمعک‌های پشت گوشی که Motion نام دارند.
 • سمعک‌های داخل گوشی که Insio نام دارند و به صورت سفارشی ساخته می شوند.
 • سمعک‌های نامرئی CIC که Silk نام دارند و بصورت پیش ساخته به فروش می رسند.
 • سمعک‌های رسیور داخل کانال که (Pure  (RIC/RITE نام دارند.
 • سمعک‌های رسیور داخل کانال که (Slim-Ric) باریک Styletto نام دارند.

در نام سمعک های زیمنس و سیگنیا به سایز باتری یا قابل شارژ بودن سمعک نیز اشاره می شود. عددهای (۱۰، ۳۱۲ و ۱۳) نشان دهنده ی سایز باتری و عبارت charge&go به قابل شارژ بودن سمعک اشاره می کند. 

یک نمونه از نام گذاری های سمعک سیگنیا و معنای آن را باهم ببینیم:

سمعک Pure Charge&Go 7 Nx سیگنیا

Pure: از نظر ظاهری این سمعک رسیور داخل کانال (RIC) است.

Nx: از سیستم پردازشی (پلت‌فرم) Nx در این سمعک استفاده شده است.

۷: از نظر سطح تکنولوژی عالی (High end) است.

Charge&Go: قابل‌شارژ است.

یکی دیگر از خدماتی که سیگنیا ارائه می دهد، تکنولوژی TeleCare است،  بوسیله ی این ابزار، شنوایی شناس می تواند از طریق اپلیکیشن های گوشی های هوشمند همواره با کاربر سمعک در ارتباط باشد.

کدام سمعک با کدام سطح تکنولوژی برای شما مناسب است

همانطور که در بالا گفته شد، سمعک های زیمنس و سیگنیا در ۴ سطح مختلف تکنولوژی شامل: پایه یا basic، استاندارد یا essential، پیشرفته یا advanced، و عالی یا high end ساخته می شوند. اما با توجه به تفاوت در قیمت این سمعک ها، کدام تکنولوژی برای شما مفید تر و مناسب تر است؟

سمعک های پایه زیمنس

این سمعک ها برای محیط های ساکت و بی سر و صدا مناسب هستند و در هر محیطی جوابگو نخواهند بود. بنابراین استفاده از آنها برای افرادی مناسب است اکثرا در محیط های خلوت هستند و فعالیت اجتماعی زیادی ندارند.

سمعک استاندارد زیمنس: این سمعک در فضاهای خلوت و ساکت ۱۰۰% مناسب و کارآمد و برای فضاهای شلوغ ۷۵% کارآمد هستند. این سمعک بیشتر برای افرادی که اغلب وقت خود را در محیط های خلوت و بی سر و صدا میکذرانند، اما گاهی هم در فضاهای شلوغ و پر سر و صدا قرار می گیرند، تجویز می شود.

سمعک پیشرفته ی زیمنس

این سمعک ها نسبت به دو مدل قبل کارایی بسیار بیشتری در محیط های شلوغ دارند، و به همین دلیل به تمام کم شنوایانی که فعالیت اجتماعی روزانه ی زیادی دارند (مانند اشخاص شاغل)، این مدل توصیه میشود. در فضاهای خلوت، کارایی سمعک های پیشرفته ۱۰۰% و در فضاهای شلوغ نیز ۸۵% است که درصد بالایی است.

سمعک عالی زیمنس

این نوع سمعک ها بالاترین درجه ی تکنولوژی را دارا هستند و به همین دلیل بالاترین درصد وضوح گفتار را برای فرد کم شنوا به ارمغان می آورند. این سمعک ها در تقریبا تمام فضاها کارایی کامل دارند و برای اشخاصی که نیاز به دقت در شنیدن دارند، مانند دانشجویان، اساتید، مغازه دارها و … انتخاب بسیار مناسبی هستند. سمعک های عالی زیمنس در فضاهای خلوت ۱۰۰% و در فضای پر سروصدا، ۹۵% کارآمد هستند.

قیمت سمعک زیمنس

سمعک های زیمنس و سیگنیا، باتوجه به نوع تکنولوژی به کار رفته دارای تنوع بسیاری هستند، این برند یکی از بهترین و باکیفیت ترین برندهای تولید سمعک در دنیاست و به همین دلیل، از سمعک های پایه تا سمعک های فراهوشمند را با بالاترین سطح کیفیت در اختیار مشتریان قرار می دهد. با توجه به نوع تکنولوژی موردنظر شما قیمت این سمعک ها از قیمت پایین تا قیمت های خیلی گران دسته بندی می شود. هرچه تکنولوژی به کار رفته در سمعک موردنظر شما پیچیده تر و پیشرفته تر باشد، مسلما قیمت سمعک هم بالاتر خواهد بود.

هرروزه تحقیقات جدیدتری برای بالاتر بردن وضوح شنوایی و ابداع مداراتی برای راحتی بیشتر کاربران صورت میگیرد، و به همین دلیل سمعک های پیشرفته تر و بروز تر قیمت بالاتری دارند.

حدود قیمت سمعک های زیمنس از ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان تا حدود ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان و گاها بالاتر می باشد.

قیمت سمعک معمولی زیمنس:   ۳ میلیون تومان: sirion 2، orion 2، 2px از انواع معمولی شرکت زیمنس هستند.

قیمت سمعک استاندارد زیمنس:  ۶ میلیون تومان: Teneo، 3NX، 3PX از مدل های استاندارد هستند.

قیمت سمعک پیشرفته زیمنس:   ۹ میلیون تومان: ۵NX، 5PX از انواع پیشرفته هستند.

قیمت سمعک برتر زیمنس:     ۱۲ میلیون تومان: ۷NX ، 7PX از مدل های برتر هستند.

 

معرفی مدل های مختلف سمعک زیمنس یا سیگنیا

جدیدترین سمعک زیمنس Pure 312 X : سمعکی جدید با بیشترین رضایتمندی برای کاربران

این سمعک از جدیدترین تکنولوژی مورد استفاده در کمپانی زیمنس به نام signia Xperience استفاده می کند. این تکنولوژی نسبت به سمعک های قبلی ساخته شده در این کمپانی جزئیات و وضوح شنوایی بهتری را ایجاد میکند و به همین دلیل نتیجه ی استفاده از این سمعک یک تجربه ی بسیار دقیق، شخصی و بی نظیر خواهد بود. سنسورهای حرکتی - صوتی ظریفی در این سمعک استفاده شده اند که برای نخستین بار در جهان، با اسکن و فهم شرایط محیط به شنوایی دقیق و واضح کمک می کنند. این تکنولوژی با تنظیم عملکرد پردازشی سمعک، در هر فضا و شرایطی صدایی واضح و مطلوب ارائه می دهد. علاوه بر این با پردازش صدای خود شخص با تکنولوژی OVP صدای فرد را به شکل طبیعی و نرمال تبدیل کرده و به گوش او می رساند. از جمله امکاناتی که سمعک pure 312 X در اختیار کاربر قرار می دهد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در محیط های مختلف و پر سر و صدا، تمام صداها به صورت تفکیک شده و مشخص قابل شنیدن هستند.
 • حتی در محیط های شلوغ و پرسروصدا، گوینده از هر سمتی قابل تشخیص است.
 • صدای افراد مختلف در یک گفتگو قابل تشخیص و قابل فهم است.

سمعک styletto

این سمعک یکی از جدیدترین و محبوب ترین سمعک های پشت گوشی رسیور داخل گوش سیگنیا است. این سمعک به دلیل ظاهر بسیار شیک و جذابش بسیار مورد توجه قرار گرفته است. سمعک styletto در سه رنگ نقره ای / گرانیتی، رزگلد / آبی کیهانی، و سفید / رزگلد، و در سه سطح تکنولوژی ۳، ۵ و ۷ تولید شده است. 

این سمعک همراه یک شارژر ارائه می شود که با ۳ ساعت شارژ، برای ۱۹ ساعت میتوانید از آن استفاده کنید، و در صورت شارژ کامل می توانید به مدت سه روز بدون شارژ کردن از آن استفاده کنید.

از ویژگی های این سمعک می توان به  درک گفتار شفاف در محیط های پر نویز، صدای طبیعی خود کاربر، محدوده ی فرکانسی گسترش یافته، و هوشمند بودن این دستگاه اشاره کرد.

سمعک pure 13 BT

این سمعک نیز از مدل های محبوب و پر فروش سمعک سیگنیا است و در رده های مختلف تکنولوژی مانند ۳NX، 5NX، 7NX، 3PX، 5PX، و ۷PX تولید می شود. سمعک pure 13 BT قابلیت اتصال به گوشی آیفون داشته و می توان از آن به عنوان هدست برای گوش دادن به موسیقی یا انجام مکالمات تلفنی استفاده کرد.

از دیگر قابلیت های این سمعک داشتن لوازم جانبی از جمله StreamLine TV است که به تلویزیون متصل شده و بوسیله ی آن میتوان صدای تلویزیون را از طریق سمعک شنید.

این سمعک در مدل های ۲۴، ۳۲ و ۴۸ کاناله عرضه می شود.

 از دیگر قابلیت های سمعک pure 13 BT:

 • برنامه ی مخصوص وزوز گوش
 • قابلیت مدیریت توسط کاربر با ریموت و تلفن همراه
 • مناسب برای هر سبک زندگی و سلیقه

مدل primax از سمعک های pure 13 BT  قابلیت های میکروفن جهت دار که باعث وضوح گفتار برای شما میشود را داراست و تنها تفاوت با مدل Motion 13 BT primax اندازه این مدل میباشد که سمعک pure اندازه کوچکتری دارد و معمولا سمعک pure به صورت RIC تجویز میشود یعنی رسیور این سمعک بیرون از آن قرار دارد و داخل مجزای گوش قرار میگیرد.

سمعک cellion primax

سمعک Cellion primax سیگنیا، اولین سمعک قابل‌شارژ لیتیوم-یون است. این سمعک برای اشخاصی مناسب است که دوست ندارند، باتری سمعک‌شان را هر مدت یک بار عوض کنند. با هر بار شارژ به مدت ۳ ساعت، سممعک برای ۲۴ ساعت نیازی به شارژ نخواهد داشت. در این سمعک درب باتری وجود ندارد، به همین دلیل پوشش آن یک تکه است و استفاده از آن راحت تر و دوامش بیشتر است.

 • سمعك Cellion در دو كلاس ۵px,7px موجود می‌باشد.
 • نيازي به باطري نداشته و همراه يك شارژر قابل ارائه مي باشد. با هر ۳ ساعت شارژ، ۲۴ ساعت کامل کار خواهد کرد.
 • شارژر اين سمعک به غير از عمل شارژ وظيفه رطوبت گيری از سمعک را هم دارد.
 • به علت نبود در باطری پوشش آن يک تكه بوده و استاندارد IP68 را دارد.
 • داراي تكنولوژی CROS/BICROSS به صورت wireless.
 • قابل تنظيم به صورت مستقيم با كابل ۴pin.
 • این سمعک مجهز به برنامه‌ی مخصوص وزوز است.
 • قابلیت مدیریت با ریموت و تلفن همراه کاربر.

شارژر این سمعک بسیار ظریف و در عین حال هوشمند است، و علاوه بر شارژ کردن سمعک کار رطوبت گیری را نیز انجام می دهد که باعث دوام بیشتر سمعک می شود.

سمعک pure primax

- سمعک pure جزو کوچکترین سمعک های کمپانی زیمنس است و به شکلی تقریبا نامرئی پشت گوش قرار می گیرد که راحتی و آزادی عمل بیشتری برای کاربر ایجاد می کند. با وجود اندازه ی کوچکش، این سمعک توان بسیار زیادی برای یک شنوایی آسان و بی دردسر در اختیار کاربر قرار می دهد و به همراه اپلیکیشن touchControl به راحتی می توان تنظیمات سمعک را تغییر داد. یکی از مشکلاتی که شنیدن را برای کاربران سمعک مشکل می کند، اصوات و نویزهای اضافی موجود در محیط هستند که با سیگنال اصلی تداخل پیدا میکنند. در سمعک های pure primax تکنولوژی ای به نام speech master وجود دارد با کم کردن نویز، سیگنال گفتاری را برجسته می سازد تا شنوایی شفاف تری برای کاربر ایجاد کند.

- ارتقای کیفیت صدای موسیقی در سمعک های pure : شنیدن موسیقی با صدای با کیفیت باعث لذت و آرامش خواهد شد. سمعک های pure primax این امکان را برای کاربر فراهم میکند که با سه برنامه ی مختلف طراحی شده برای موسیقی ضبط شده، کنسرت زنده، و نواختن آلات موسیقی کیفیت صدای غنی تری را دریافت کنند.
- سمعک pure در پشت گوش مخفی می شود.
- دارای دو سایز باتری ۱۳ – ۳۱۲ است.
- به کمک شارژر نیازی به جایگزین کردن باتری نیست.

- استاندارد IP 67 دارد یعنی سمعک Pure در برابر رطوبت و کثیفی مقاوم است.

- ویژگی اتوماتیک SpeechMaster صدای مورد علاقه گوینده را از سایر صداها بالاتر می برد در حالی که ویژگی narrow directionality و noise reduction صداهای پس زمینه را کم کرده و باعث می‌شود صداهایی که برای شما مهم است بهتر به گوشتان برسد.

- عملکرد اتوماتیک SpeechMaster ویژگی دوگوشی را فعال کرده تا به طور اتوماتیک نویز باد را کاهش داده تا صدا با کیفیت بالاتری به گوش شما برسد.

- قابلیت تنظیم و مدیریت سمعک با ریموت کنترل.

- میکروفن جهت دار: افزایش وضوح گفتار با تمرکز بر گفتار شخص مخاطب.  

- قابلیت تنظیم دستی سمعک.

- روشن و خاموش کردن سمعک با درب باتری.

- مدیریت وزوز گوش.

- مدیریت با تلفن همراه.

سمعک silk

سمعک silk  با تکنولوژی سطوح مختلفی ساخته شده است از جمله silk NX و silk Primax.

این سمعک یکی از کوچکترین سمعک ها در دنیاست که به شکلی کاملا مخفی در داخل گوش قرار می گیرد.

- احتیاجی به قالبگیری نداشته و در روز مراجعه می توانید سمعک را تحویل بگیرید.

- سمعک silk دارای سیستم دوگوشی جهت داری است که باعث تمرکز بر صداهای روبرو شده و صداهای مزاحم پس زمینه را کاهش می دهد و باعث افزایش کیفیت و وضوح گفتار در شنوایی می شود.

- عملکرد پیشرفته SpeechMaster با جستجو گوینده ی اصلی را پیدا کرده و همزمان بقیه‌ی صداهای مزاحم را کاهش داده و باعث افزایش وضوح گفتار می شود.

- قابلیت مدیریت سمعک با ریموت کنترل.

- قابلیت تنظیمات دستی سمعک.

- خاموش کردن سمعک با درب باتری.

- وجود دکمه کوچکی برای روشن خاموش کردن سمعک، پاسخگویی به تلفن، تغییر برنامه سمعک، تغییر منبع صوتی به پخش کننده موسیقی تلویزیون و …

- انتقال صدای تماس گیرنده تلفنی به دو گوش برای درک بهتر کلمات

 

سمعک Insio

ساخت این سمعک به صورت سفارشی انجام می شود و در روز مراجعه قابل تحویل نیست. قالب گیری از خم دوم گوش انجام می شود و در ساخت نیز از رنگ تیره استفاده می شود تا با تیرگی مجرای گوش یکی شود. روی سطح سمعک نیز یه دستگیره ی بسیار ریز قرار گرفته است تا کاربر به راحتی بتواند سنعک را داخل گوش قرار داده یا بیرون بیاورد. 

- سیستم جهت یابی در این سمعک قوی است زیرا از میکروفن جهت دار استفاده می شود تا  گفتار، وضوح و شفافیت بیشتری داشته باشد.

- عملکرد پیشرفته SPEECH MASTER که اصوات را جستجو می کند تا درک گفتار بهبود یابد و نویز باد را نیز کاهش می دهد.
- این نوع سمعک نامرئی با سیستم OWN VOICE MANAGER کامل گشته و صدای میکروفونی از بین می رود، به این صورت که سمعک صدای کاربر را ضبط کرده و دیگر تقویتی در صدای کاربر نداریم در نتیجه کاربر سمعک صدای خود را بلندتر و میکروفونی نمی شنود.
- همچنین روی موبایل شما اپلیکیشنی نصب می شود که با آن می توانید یک تا شش برنامه در دسترس داشته باشید و هر وقت بخواهید صدا ها را در محیط های مختلف مانند خیابان، رستوران، کنسرت ها، مکان های ورزشی و هنگام گوش دادن تلویزیون کم یا زیاد کنید.
- امکان تنظیم دستی سمعک با کمک ولوم کنترل.

- خاموش و روشن کردن سمعک با درب باتری.

 

سمعک Pure Charge&Go X سیگنیا

این سمعک بهترین سمعک ریک RIC قابل شارژ سیگنیا است.

این سمعک تمام ویژگی های سمعک سیگنیا اکسپرینس Signia Xperience را داراست، علاوه بر اینکه قابلیت شارژ لیتیوم - یون و وصل شدن به بلوتوث را دارد. ظرفیت باتری این سمعک ۲۰% بیشتر بوده، و راحتی بیشتری برای کاربر ایجاد می کند. همچنین سمعک C&G سیگنیا توانایی انتقال مستقیم موسیقی، صدای تلویزیون و تماس های تلفنی به سمعک را داراست. از ویژگی های دیگر این سمعک می توان به ابعاد بسیار کوچک آن اشاره کرد.

از سایر ویژگی‌های سمعک Pure Charge & Go X می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طبيعي‌ترين صدای خود کاربر و بهترين درک گفتار در هنگام سر و صدا، حتي هنگامي که کاربر در حال حرکت است
 • دارای اولین حس‌گرهای صوتی-حرکتی در جهان
 • جریان صوتی با کیفیت بالا و پایدار
 • اتصال فوق العاده HD e2e و بلوتوث
 • TeleCare
 • ریموت کنترل
 • اتصال و انتقال صدا

شارژر سمعک pure Charge & Go

این سمعک مجهز به یک شارژر القایی جدید است که دارای درپوشی برای محافظت از سمعک ها است. از ویژگی های این سمعک می توان به قابلیت شارژ سریع، خشک کردن رطوبت سمعک بوسیله ی شارژ القایی و چراغ های راست و چپ بصری برای آگاهی از وضعیت شارژ سمعک ها اشاره کرد.

شارژر القایی II برای سمعک‌های Pure Charge&Go Nx، Motion Charge&Go Nx وCellion primax نیز قابل استفاده است.

سمعک Pure 13 Nx سیگنیا

سمعک pure 13 Nx از کمپانی سیگنیا مانند تمام سمعک های گروه Nx، همان ویژگی ها و مشخصات را داشته و از باتری سایز ۱۳ استفاده می کند. به همین دلیل زمان انتقال مستقیم صدای بی سیم در این سمعک از سایر سمعک ها طولانی تر است. در این مدل از سمعک های سری Nx سیگنیا، امکان استفاده از تله کویل نیز وجود دارد.

همچنین در این مدل استفاده از تله کویل (T-Coil) امکان‌پذیر می‌باشد.

ویژگی‌های اصلی این سمعک مانند سمعک Pure 312 Nx است، تنها تفاوت بین این دو سمعک سایز باتری سمعک می‌باشد.

سمعک Pure 10 Nx سیگنیا

این سمعک از سری Nx سمعک های سیگنیا، بسیار کوچک و ظریف است و سایز باتری آن ۱۰ است. این سمعک مجهز به تکنولوژی وایرلس و بلوتوث نیست و می تواند گزینه ی مناسبی برای افرادی باشد که به سمعکی ساده و بسیار کوچک نیاز دارند.

از ویژگی‌های اصلی این سمعک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کوچک و ظریف
 • درک گفتار عالی در نویز
 • امکان استفاده از ریموت کنترل
 • امکان استفاده از اپلیکیشن touchControl App
 • خدمات از راه دور با TeleCare 2.0
 • برای اینکه سمعک Pure 10 Nx کمتر دیده شود، برای تنظیم صدا استفاده از ریموت کنترل miniPoket و اپلیکیشن touchControl برای این سمعک امکان‌پذیر است.

سمعک Motion Charge&Go Nx سیگنیا

این سمعک ویژگی هایی مانند سمعک Pure Charge & Go Nx دارد، مجهز به قابلیت شارژ بی سیم و اتصال از طریق بلوتوث است.

یکی از مزایای این سمعک قابلیت انتقال مستقیم صدای تلویزیون، تلفن و موسیقی به سمعک است که باعث راحتی کاربر می شود.

سمعک Motion 13 Nx سیگنیا

سمعک Motion 13 Nx دارای دو مدل است: مدل S و مدل P.

با توجه به نوع و میزان کم شنوایی مدل S  یا P توصیه می‌شود. ویژگی‌های اصلی این سمعک مانند سمعک Pure Charge&Go Nx است. همچنین در این سمعک استفاده از تله کویل (T-Coil)  امکان‌پذیر می‌باشد.

در این سمعک از باتری سمعک سایز ۱۳ استفاده می‌شود.

سمعک Silk Nx سیگنیا

سمعک Silk Nx یکی از انواع سمعک‌های نامرئی در گروه Nx است. یکی از ویژگی های این سمعک عدم نیاز به قالب گیری است و درصورت فوری بودن نیاز کاربر، این سمعک نیاز او را به سرعت برآورده خواهد کرد.

این سمعک تنها سمعک آماده استفاده کاملا داخل مجرا (CIC) با پردازش دو گوشی بی‌سیم اولترا HD است.

همچنین این سمعک اولین سمعک کاملا داخل مجرای کراس (CROS CIC) دنیاست. سمعک CROS Silk Nx مخفی‌ترین راه‌حل برای افرادی است که کم شنوایی یک ‌طرفه دارند.

از ویژگی‌های اصلی این سمعک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهترین درک گفتار در محیط‌های پر سر و صدا
 • پروب های مخروطی آماده برای تجویز فوری و آسان
 • کوچک‌تر از مدل‌های قبلی
 • نامرئی و پنهان
 • جهت‌داری تک میکروفونی دو گوشی
 • ارتباط بلوتوثی و اولترا HD برای درک گفتار بهتر و صدای طبیعی‌تر
 • امکان استفاده از اپلیکیشن myControl App
 • خدمات از راه دور با TeleCare 2.0
 • امکان استفاده با سمعک‌های کراس (CROS) برای افرادی که کم شنوایی یک‌طرفه دارند
 • در این سمعک از باتری سمعک شماره ۱۰ استفاده می‌شود.

سمعک Insio Nx سیگنیا

سمعک Insio Nx در ۴ مدل ( ITE, ITC, CIC, IIC) ساخته می‌شود. این سمعک در مدل‌های داخل مجرا (ITC) و داخل گوش (ITE) مجهز به اتصال بلوتوثی است.

سمعک insio از سری Nx سیگنیا صدایی واضح و روشن داشته و درک شنیداری در محیط های شلوغ و پر سروصدا را افزایش می دهد.

از ویژگی‌های اصلی این سمعک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهترین درک گفتار در محیط‌های پر سر و صدا
 • کوچک و قوی
 • ارتباط بی‌سیم و امکان استفاده از ریموت کنترل
 • ارتباط اولترا HD
 • امکان استفاده از اپلیکیشن myControl App (فقط برای مدل‌های ITC و ITE)
 • خدمات از راه دور با TeleCare 3.0 (فقط برای مدل‌های ITC و ITE)
 • امکان استفاده با سیتم‌های کراس (CROS) برای افرادی که کم شنوایی یک ‌طرفه دارند

 

نمایش بازخورد های بیشتر

افزودن دیدگاه جدید

کاربر گرامی شماره تماس، ایمیل شما به هیچ عنوان روی وب سایت رادیوکودک نمایش داده نخواهد شد. اگر می خواهید نام شما نیز بصورت عمومی نمایش داده نشود از عبارت "ناشناس" استفاده نمائید. برای مشاهده بازخوردهای بیشتر در این قسمت کلیک کنید.