نعمت شنیدن به زندگی انسان طعم و بو می بخشد. درگیری با مشکلات شنیداری خواه کم شنوایی ضعیف باشد یا وز وز گوش، فشار روانی بسیاری را به همراه دارد که بی توجهی به درمان ‌می تواند علاوه بر گسترش عارضه به پیامد های مخربی همچون افسردگی و انزوا نیز بیانجامد. برای اینکه دوباره بتوان خوب شنید نیاز نیست حتما مدل های پرچم دار سمعک را خریداری کرد. سمعک زیمنس با بهرمندی از تکنولوژی نوین، مدل های متنوعی را با طراحی خاص و ظریف تولید و عرضه کرده است تا تمامی اقشار بتوانند فعالیت های روزمره خود را پیگیری کنند و دغدغه ای نداشته باشند. اگر مایلید درباره تعمیر و تنظیم سمعک زیمنس - لوازم جانبی سمعک زیمنس بیشتر بدانید، پیشنهاد می شود مطالعه این مطلب را از دست ندهید. 

با مشکلات کم شنوایی بیشتر آشنا شوید

در جامعه افراد کم شنوا کیس های مختلفی در سنین متنوع از کودک، نوجوان و افراد میانسال به چشم می خورد اما باید توجه داشت در این قبیل مشکلات با افزایش سن، شانس ابتلا نیز افزایش می یابد. 

متاسفانه گروهی از افراد به این دلیل با رنج و سختی کم شنوایی دست و پنجه نرم می کنند که‌ همواره در محیط های پر سر و صدا و صنعتی حضور دارند. شاید در ابتدا متوجه نشوند که این اصوات چه صدمه بزرگی را به شنوایی آن ها وارد می کند اما کم کم وز وز نیز رواج می یابد و روح و روان را رنج می دهد.

بروز مشکلات شنوایی چگونه و به چه علت اتفاق می افتد؟

حساسیت و ظرافت سیستم شنوایی انسان می تواند هر کسی را مبهوت کند بی جهت نیست که به دلایل ساده و دور از انتظار افراد قادر نیستند سرنخ های اصوات را درک کنند و حال با مشکل افت شنوایی درگیرند. 

کمبود اکسیژن در زمان تولد، کاهش وزن شدید، زردی و یا مصرف دارو های خاص در زمان بارداری مادر سبب بروز مشکلات شنیداری مادرزادی می شود. 

اما در صورت بی توجهی به شرایط مراقبت از سلامت شنیداری مانند حضور در محیط های پر سر و صدا، آسیب به گوش، درگیری با عفونت های مداوم و... فرد نیز در زمره گروه کم شنوایی اکتسابی قرار می گیرد.

 مراجعه منظم به ادیولوژیست برای چکاب شنوایی کمک می کند علاوه بر آگاهی از شدت عارضه کم شنوایی بتوان از استراتژی های درمانی موثری نیز بهرمند شد. 

تکنولوژی با تولید سمعک به بازگشت شنوایی میلیون ها انسان کمک کرده است

مشکلات کم شنوایی محدود به امروز و دیروز نیستند بلکه این مشکلات همواره بشر را به زحمت انداخته اند اما از قرن هفدهم میلادی که راهکار هایی برای بهبود شنوایی معرفی شد شاید کمتر کسی فکرش را می کرد تا به امروز شاهد اوج قدرت سمعک ها باشیم.

سمعک نقش فزاینده ای در مراقبت از سلامت شنیداری ایفا می کند که نیاز است برای استفاده کارآمد شرایط نگهداری را کامل رعایت کرد. رطوبت همواره جز شایع ترین عوامل سوختن این وسایل الکترونیکی شناخته می شود. اگرچه برند های خوش نامی همچون زیمنس در تلاشند با ادغام تکنولوژی از پوشش نانو ضد آب رونمایی کنند اما به این مفهوم نیست که می توان به راحتی سمعک را در زمان شنا و یا استحمام بکار برد. 

ساختار کلی سمعک

زیمنس بعنوان یکی از برند های خوش نام که در مبارزه با کم شنوایی سابقه درخشانی را بر جای گذاشته است همواره در صدد است تا افراد درگیر مشکلات کمتری را تجربه کنند. خوشبختانه رضایت بالای کاربران نیز از موفقیت مهندسین و کارکنان این مجموعه بزرگ حکایت دارد. 

 برای اینکه با ساختمان کلی سمعک ها و اجزای اصلی آن آشنا شوید، در ادامه اشاره کوتاه شده است.

هر سمعک شامل سه بخش اصلی است. میکروفون که نقش تبدیل کننده اصوات را به سیگنال های الکتریکی بر عهده دارد اما تقویت سیگنال های الکتریکی توسط آمپلی فایر صورت می گیرد. 

باید بدانید که زمانی فرد با کمک یک سمعک درست و واضح می شنود که رسیور مسئولیت خود را که تبدیل سیگنال های الکتریکی به امواج صوتی است، درست انجام دهد. البته نباید از نقش مهم و تاثیر گذار باتری سمعک به راحتی گذشت بی جهت نیست که کمپانی های بزرگ نیز تمرکز را بر ارائه نسل جدید سمعک ها که باتری قابل شارژ دارند گذاشته اند. 

نقش ادیولوژیست در تجویز سمعک

مشکلات شنیداری در کیفیت زندگی افراد درگیر تاثیرات مستقیمی می گذارند بطوری که افراد ممکن است علاوه بر نقص و آسیب جدی نتوانند حتی عملکرد اجتماعی را به درستی به نمایش بگذارند. 

ادیولوژیست شخصی است که پس از بررسی و تست های تخصصی تشخیص می دهد شدت عارضه چقدر است و آیا استفاده از سمعک نیاز است یا خیر؟ 

علاوه بر آن مشاوره تخصصی درباره نوع و شکل سمعک، برند و امکانات لازم را نیز ارائه می دهد. اگر مایلید یک بار هزینه کنید و از امکانات متناسب با شرایط خود بهرمند شوید، حتما با این متخصصان در ارتباط باشید.

ادیولوژیست با توجه به اینکه روزانه با کیس های مختلف کم شنوایی مراوده دارد، همواره الزامات نگهداری را نیز یادآوری می کند اما کاربر نقش اصلی را در حفظ و نگهداری سمعک ایفا می کند. 

افراد ساکن در مناطق گرم و مرطوب مانند بخش های شمالی و جنوبی ایران باید برای دور ماندن از هزینه های تعمیر و تنظیم مجدد مواظبت بیشتری داشته باشند تا سمعک در تماس مستقیم با عرق نباشد وگرنه هزینه دوچندانی تحمیل می شود. 

تبعات عدم درمان مشکلات کم شنوایی

کم شنوایی عارضه ای یک شبه نیست، این فرآیند بصورت تدریجی رخ می دهد که ممکن است فرد را برای تشخیص به موقع دچار اشتباه می کند. هر گاه احساس کردید با محدودیت های جدی مواجه هستید چکاب منظم را فراموش نکنید که می تواند شما را به روز های اوج سلامتی شنیداری بازگرداند.

مشکلات شنوایی تاثیری حیرت آور بر وجوه زندگی افراد می گذارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید سن افراد درگیر با کم شنوایی بر پیامد های بی توجهی به درمان، رابطه مستقیم دارد. 

اگر نتوانید استراتژی موثری برای بهبود مشکلات شنوایی کودکان کم شنوا بکار ببرید باید شاهد تاخیر در کسب مهارت گفتاری و زبانی فرزندتان باشید علاوه بر اینکه ناکامی در آموزش و تحصیل دور از انتظار نخواهد بود.

اما افراد کهن سال درگیر کم شنوایی معمولا اعتماد بنفس چندانی ندارند و ترجیح می دهند با انزوا و گوشه نشینی این رنج و سختی را متحمل شوند.

عمر مفید سمعک چقدر است؟

بسیاری از سمعک ها اگرچه مجهز به نسل جدید تکنولوژی هستند اما نمی توانند بر یک صدای واحد تمرکز کنند که نیاز است کاربر برای رمزگشایی درست اصوات مدل هایی را خریداری کند که علاوه بر انتقال مطلوب بتواند صدای همهمه را کاهش دهند. 

تعویض سمعک امری اجتناب ناپذیر است. شاید برخی تصور می کنند با توجه به هزینه گزاف سمعک، این وسیله الکترونیکی کارآمد سال ها آن ها را همراهی می کند اما متوسط عمر مفید سمعک ها را فارغ از مارک و برند ۶ سال بیان می کنند. 

در صورت مشاهده کاهش کیفیت صدا و یا نداشتن مکالمه لذت بخش نیاز است برای تعمیر و تنظیم مجدد سمعک به ادیولوژیست مراجعه کنید. 

نحوه شناخت سمعک استاندارد

سمعک از وسایل پزشکی محسوب می شود که نمی توان برای خرید فقط به دیده ها و شنیده ها اکتفا کرد و بر حسب توصیه اطرافیان دست به انتخاب زد. 

هر سمعکی فارغ از مدل و برند مناسب یک شخص خاص است. با توجه به اینکه قابلیت های هر یک متفاوت است پیشنهاد می شود بدون مشورت با ادیولوژیست دست به خرید نزنید که ممکن است چالش های غیر عادی را نیز شاهد باشید. 

قرن بیست و یکم بهشت فناوری است حال مشکلات و عارضه های مختلف نیز به راحتی بهبود می یابند. از سال ۱۸۷۴ میلادی که زیمنس نخستین سمعک خود را عرضه کرده است شاهد هستیم کیفیت و کمیت روز به روز در مدل های جدید تر همسو با تکنولوژی عرضه می شوند.

کاربران همواره در محیط های مختلف ممکن است نیاز های شنیداری متفاوتی داشته باشند. استفاده از سمعک به تنهایی نمی تواند آن ها را در جلسات کاری یا کلاس های مدارس همراهی کند. تولید لوازم جانبی سمعک زیمنس نشان از قدرت این کمپانی در ارائه محصولات نوین است.

آشنایی با سمعک زیمنس آلمان

سمعک زیمنس را می توان از محبوب ترین برند های با سابقه صنعت سمعک دانست که توانسته پشتیبانی قدرتمندی از اصوات داشته باشد. ظاهر مدرن و جذاب، کیفیت ساخت منحصر بفرد و ارائه خدمات مطلوب پس از فروش سبب شده لقب اعجوبه را تصاحب کند. 

حضور پررنگ و فعالیت موفق ۱۳۰ ساله می تواند بیانگر توانایی این کمپانی ماندگار در کسب رضایت عمیق قلبی میلیون ها کاربر باشد بطوری که همواره سمعک های پشت گوشی، داخل گوشی، نامرئی، سمعک های هوشمند و... آن توسط ادیولوژیست ها نیز توصیه می شود.

با مهمترین خصوصیات سمعک زیمنس آشنا شوید

سمعک زیمنس نامی آشنا برای تمامی افراد است حتی آنان که درگیر مشکلات کم شنوایی نیز نیستند. با ما همراه باشید تا بدانید چگونه این برند نه ‌تنها در دنیا بلکه ایران توانسته اعتماد کاربران میلیونی را جذب کند.

بهرمندی از آخرین نسل تکنولوژی: در کارنامه درخشان برند زیمنس می توانید تولید و عرضه نخستین سمعک جیبی را ببینید که نور تازه ای به دنیای بی صدای افراد کم شنوا تابانده است البته موفقیت های این کمپانی آلمانی به همینجا محدود نشد بلکه همه روزه با ارائه آخرین نسل های تکنولوژی همگان را شگفت زده کرده است. 

 • قیمت معقول: سمعک ها فارغ از مارک و برند جز وسایل نسبتا گران قیمت دسته بندی می شوند اما برند زیمنس با توجه به ارائه امکانات بینظیر، هزینه معقولی دارد تا تمامی افراد با هر سلیقه و بودجه انتخاب شایسته و دل چسبی را تجربه کنند. 
 • ارائه خدمات پس از فروش: توصیه می شود در زمان خرید سمعک بجای عمل به توصیه دوست و آشنا از مشاوره های تخصصی ادیولوژیست ها بهره ببرید تا با خرید از مراکز معتبر و نمایندگی های مجاز، از خدمات پس از فروش نیز بهرمند شوید.
 • لوازم جانبی مجهز سمعک زیمنس: لوازم جانبی سمعک زیمنس بیانگر شناخت دقیق این کمپانی از نیاز کاربران است. حال افراد درگیر مشکلات شنیداری نیاز نیست برای عبور از محدودیت ها اندوه دو چندانی را متحمل شوند. 

در ادامه اشاره ای به لوازم جانبی سمعک زیمنس خواهیم داشت.

لوازم جانبی سمعک زیمنس

طراحی و تولید لوازم جانبی سمعک زیمنس علاوه بر اینکه بیانگر مهارت حرفه ای مهندسان و کارکنان آن است به علاقه و نیاز کاربران نیز اشاره دارد. 

کاربران سمعک ها با توجه به اینکه همواره و همه روزه در محیط های مختلفی حضور دارند می بایست از وسیله ای استفاده کنند که خستگی و رخوت را به همراه نداشته باشد علاوه بر اینکه چالش های شنیداری را در کیفیتی منحصر بفرد برطرف کند. زیمنس انتخاب شایسته ایست که بر اساس ذائقه کاربران مدل های خود را طراحی و تولید می کند‌.

لوازم جانبی سمعک هوشمند زیمنس شامل:

 • Easytek
 • Stream Line Mic
 • Stream Line TV
 • Voice Link 
 • Tv Transmitter
 • Mini Pocket
 • Easy Pocket
 • Sharger

امروزه شاهد هستیم نسل جدید تکنولوژی های سمعک شرایطی فراهم کرده اند تا افراد بدون دردسر کارایی چند برابری شاهد باشند که در رمز گشایی اصوات نیز چالشی شاهد نباشند. البته نباید از قلم انداخت که هزینه لوازم جانبی مبالغ دیگری را بر دوش فرد می گذارند و می بایست متناسب با شرایط آن ها را انتخاب کرد.

EasyTek

تولید و عرضه این وسیله صورت گرفت تا افراد کم شنوا نیز بتوانند اتصال قدرتمندی با دستگاه های بلوتوث دار داشته باشند و با شنیدن مستقیم صدا شاهد کیفیتی منحصر بفرد باشند بی جهت نیست که لذت باور نکردنی را به فرد ارائه می دهد تا علاوه بر تسهیل و اصلاح مشکلات شنوایی، دغدغه ای برای استفاده از ابزاری همچون موبایل نداشته باشند. 

MiniPocket

بسیاری از افرادی که با مشکلات شنوایی دست و پنجه نرم می کنند به این دلیل مایل نیستند سمعک را بکار ببرند که دیگران متوجه ضعف آن ها نشوند اما پس از معرفی این وسیله حتی کنترل سمعک نیز با کمترین دغدغه صورت می گیرد. 

EasyPocket

این لوازم جانبی شباهت بالایی به MiniPocket دارد تا افراد در مدیریت و کنترل سمعک احساس راحتی داشته باشند بطوری که مرحله عادت پذیری و اخت شدن نیز با کمترین چالش سپری می شود. 

Tv Transmitter

متاسفانه افراد کم شنوا از لذت های کوچک مانند تماشای تلویزیون نیز  هموراه دور می مانند. زیمنس با معرفی این وسیله کارآمد کمک کرده است تا تماشای تلویزیون و برنامه های مورد علاقه به راحتی صورت گیرد. 

Streamline Mic

نقش این ابزار پیشرفته را می توان بعنوان میکروفون تشریح کرد تا کاربران سمعک های MX دغدغه ای برای اتصال قدرتمند نداشته باشند.

Streamline TV

در سمعک های MX کاربرد این وسیله مدرن کمک می کند تا کاربران بتوانند برنامه های تلویزیونی را ببینند بدون آنکه مزاحمتی برای اطرافیان ایجاد کنند. 

Voicelink 

متخصصان و کارشناسان زیمنس برای سمعک های Primax خود میکروفونی را طراحی و عرضه کرده اند. 

Charger 

زمانی می توان از قدرت انتقال اصوات و تسهیل و اصلاح مشکلات شنیداری با کمک سمعک لذت برد که باتری آن شارژ باشد. این وسیله کارآمد علاوه بر شارژ مناسب با رطوبت زدایی، طول عمر مفید سمعک زیمنس را نیز افزایش می دهد.

از دیگر دستاورد های تکنولوژی ارائه برنامه های موبایلی است تا افراد بتوانند از قابلیت های منحصر بفردی همچون شنیدن صدای موزیک و مکالمه تلفنی بهرمند شوند. 

نرم افزار های موبایلی سمعک زیمنس

 • Touch Control App
 • My Control App
 • My Hearing App 
 • Easy Tek App

اگرچه تلاش برند های پیشتاز صنعت سمعک به این سمت است که درک صدا به بهترین شکل صورت گیرد اما کاربران اغلب نمی توانند تجربه لذت بخشی از تماشای تلویزیون داشته باشند علاوه بر اینکه افزایش صدا معمولا دیگر افراد خانواده را آزرده خاطر می کند. تمرکز شرکت زیمنس در ارائه لوازم جانبی است تا کارایی چند برابری مشاهده شود.

برنامه های موبایلی سمعک زیمنس

زیمنس پس از معرفی برنامه های قابل نصب بر روی گوشی های موبایل آیفون و اندرویدی دریچه ای از امید را به کاربران هدیه بخشید که در ادامه به کارکرد های هر یک اشاره می شود‌:

 • Touch Control App: نصب این برنامه مزایای شگرفی را به همراه دارد. کاربر نه تنها می تواند به راحتی صدا را تغییر دهد بلکه برای استفاده از برنامه های سمعک چالشی ندارد البته نباید از قلم انداخت که از این طریق وضعیت باتری نیز قابل مشاهده است. 
 • My Control App : کمپانی زیمنس پس از معرفی این برنامه اعلام کرد کاربر نه تنها می تواند صدا را به راحتی متناسب با شرایط تغییر دهد بلکه از مزایای دیگری همچون میکروفون کنترلی، وضعیت شنوایی خودکار، مشاهده وضعیت باتری، تغییرات راحت برنامه ها و... بهرمند می شود‌.
 • My Hearing App : این برنامه شرایطی را فراهم می کند تا کاربر قدم ‌به قدم بتواند چالش های کم شنوایی را تحمل کند. این برنامه امکان تغییر ولوم، تغییر برنامه ها، mutu کردن سمعک را نیز فراهم کرده است علاوه بر اینکه می توان از قابلیت هایی همچون Sound Exposure و Wearing Time بهرمند شود.
 • Easy tek App : استفاده از این برنامه تجربه خوشایندی است تا کاربر بتواند با کمترین چالش امکان تغییر برنامه، تغییر صدا و mutu کردن سمعک را داشته باشد علاوه بر اینکه با مشاهده وضعیت باتری می توان تخمین زد که این وسیله الکترونیکی فرد را تا چه زمان همراهی می کند.

تعمیر و تنظیم سمعک زیمنس چگونه باید صورت گیرد؟

برخی از افراد با مشاهده کمترین چالش در سمعک تصور می کنند که عمر آن به پایان رسیده است اما باید در نظر داشته باشید که حتی با آسیب جدی می توان با کمک متخصصان ادیولوژیست، تعمیر و تعویض قطعات را انجام داد. 

از مهمترین عوامل آسیب زا به سلامت سمعک زیمنس می توان وجود گرد و خاک، جرم گوش، رطوبت و تماس آنها با بدنه سمعک را بیان کرد بطوری که پس از مدتی در رمزگشایی اصوات ناموفق ظاهر می شود. 

کاربران ‌می توانند برخی از مشکلات ابتدایی را خود برطرف کنند اما در صورت وجود اشکالات پیشرفته نیاز است از پشتیبانی خدمات رسانی ادیولوژیست بهرمند شد در غیر این صورت ممکن است هزینه دو چندانی برای خرید دوباره تحمیل شود. 

مشکلات شایع سمعک زیمنس که در فرآیند تعمیر و تنظیم سمعک زیمنس وجود دارند

برخی از مشکلاتی که در عملکرد سمعک زیمنس مانع ایجاد کرده اند، چندان جدی نیستند. شاید تعجب کنید که حتی برخی باتری را به موقع تعویض نمی کنند و این مشکل را با خرابی سمعک یکی می دانند. 

نخستین قدم برای عیب یابی مشکلات سمعک زیمنس، چک کردن ظاهر سمعک است تا مطمئن شد باتری به درستی در جای خود قرار گرفته است و یا لوله آن دچار پیچ خوردگی نشده باشد. 

ادیولوژیست با کمک علم و تجربه خود می تواند مشکلات پیشرفته را در اندک زمانی تشخیص و برطرف کند. اگرچه وظایف سمعک و عینک در ظاهر کاهش مشکلات افراد درگیر است اما تفاوت آن ها از زمین است تا آسمان. 

سمعک ها بعنوان یک وسیله الکترونیکی بسیار حساس معرفی می شوند که نیاز است کاربر همواره شرایط نگهداری را رعایت کند. 

مشکلات شایع در تعمیر و تنظیم سمعک زیمنس:

اگر مایلید با مشکلات شایع خرابی سمعک زیمنس آشنا شوید مطالعه ادامه متن به شما کمک می کند. 

شکست پوشش خارجی سمعک زیمنس: هر زمان که احساس کردید عدم کارایی سمعک به دلیل ضربه یا شکستگی است، بجای دست کاری حتما به مراکز مجاز شنوایی شناس آن را ارجاع دهید. نگران نباشید تعویض بدنه راهکاری است که می تواند کمک کند فرد بار دگر بر محدودیت های شنیداری خود فائق آید.

 • آسیب تیوپ یا قالب سمعک زیمنس: هر زمان که احساس کردید صدای نویز در سمعک زیمنس وجود دارد ممکن است به علت آسیب تیوب سمعک زیمنس باشد. در چنین مواردی تعویض تیوب توسط متخصصان ادیولوژیست صورت می گیرد.
 • انسداد گارد سمعک زیمنس با جرم گوش: تولید جرم گوش پدیده طبیعی است اما برخی از افراد گوش های جرم سازی دارند که سبب می شود قسمت گارد سمعک مسدود گردد. 
 • تمیز کردن با پارچه نخی و نرم توسط کاربر این مشکل را برطرف می کند اما توصیه می شود برای پیشگیری از بروز این قبیل مشکلات برای معاینه مرتب گوش ها به ادیولوژیست مراجعه کنید. 
 • آسیب جدی به درب باتری سمعک زیمنس: کارایی باتری با آسیب درب آن رابطه مستقیمی دارد. اگر به هر دلیلی شاهد آسیب در این قسمت بودید در تعمیر آن تعلل نکنید تا هزینه دو چندانی به شما وارد نگردد.
 • آسیب در میکروفون سمعک زیمنس: کاهش قدرت شنیداری ممکن است به علت آسیب در میکروفون سمعک زیمنس باشد. دستکاری کاربر به بغرنج شدن شرایط می انجامد. شنوایی شناس پس از ارزیابی سمعک تمهیداتی را می اندیشد که ممکن است شامل تمیز کردن دهانه میکروفون و یا حتی تعویض آن باشد. 
 • آسیب در باتری سمعک: مبارزه با مشکلات شنوایی با سمعک بدون باتری امری غیر ممکن است. در جلسات نخست ادیولوژیست نحوه تنظیم باتری را به شما آموزش می دهد تا همواره از کارایی آن لذت ببرید ‌اما در صورت مشاهده آسیب نگران نباشید، می توانید به راحتی آن را تعویض کنید.

ارتباط سمعک سیگنیا با سمعک زیمنس

محصولات زیمنس مدتی است که توسط شرکت سیوانتوس تولید و عرضه می شود که با انتخاب نام جدید سیگنیا همان خدمات افسانه ای و کارآمد را ارائه می دهد. 

چگونه نگهداری درست در کارایی سمعک زیمنس تاثیر گذار است؟

سمعک بعنوان یک وسیله الکترونیکی بسیار حساس، شرایط نگهداری خاصی را می طلبد. متاسفانه برخی با این تصور که از جدید ترین نسل تکنولوژی برخوردارند، دستور العمل های نگهداری را دقت نمی کنند. 

نکات تکمیل کننده

قبل از اینکه برای تعویض و تعمیر سمعک زیمنس به کلینیک های شنوایی شناس مراجعه کنید توصیه می شود اقداماتی را صورت دهید تا از هدر رفت وقت و هزینه خود جلوگیری کنید:

 • ارزیابی باتری نخستین قدمی است که کاربر باید انجام دهد. گاه جا نیفتادن آن و یا اتمام باتری می تواند سبب قطع صدا شود.
 • چک کردن تنظیمات خارجی را نیز فراموش نکنید.
 • در مواردی جرم گوش بحدی زیاد می شود که دهانه میکروفون را می گیرد. مشاهده رنگ زرد بیانگر چنین شرایطی است البته تمیز کردن با پارچه نرم و خشک این چالش را نیز برطرف می کند.

سخن آخر

تنوع قیمتی سمعک زیمنس توانسته افراد مختلفی را مجاب کند از پشتیبانی این وسایل کارآمد بهره گیرند تا دغدغه های شنیداری را به راحتی برطرف کنند اما در صورت مشاهده مشکلات نگران نباشید. کارشناسان توانمندی در کشور فعالیت می کنند که می توانند با تشخیص درست روند تعمیر و تنظیم سمعک زیمنس را با کمترین هزینه انجام دهند. 

توصیه می شود بجای حضور در کلینیک های غیر استاندارد، نمایندگی ها و کلینیک های شنوایی شناس باسابقه را بشناسید.

 

نمایش بازخورد های بیشتر

افزودن دیدگاه جدید

کاربر گرامی شماره تماس، ایمیل شما به هیچ عنوان روی وب سایت رادیوکودک نمایش داده نخواهد شد. اگر می خواهید نام شما نیز بصورت عمومی نمایش داده نشود از عبارت "ناشناس" استفاده نمائید. برای مشاهده بازخوردهای بیشتر در این قسمت کلیک کنید.