نمایندگی سمعک زیمنس - Siemens

کمپانی زیمنس یکی از مطرح ترین کمپانی ها در زمینه ی ساخت تجهیزات و دستگاه های شنیداری در دنیا است که بیش از ۱۷۰ سال (از سال ۱۸۷۴) سابقه فعالیت در تولید سمعک و سایر تجهیزات شنیداری را داراست. بین سال های ۱۳۷۰ تا ۱۳۸۰ در ایران، شرکت زیمنس با خدمات با کیفیت خود توانست بسیاری از نیاز جامعه در زمینه ی سمعک را فراهم کند.

کمپانی زیمنس با مراکز تحقیقاتی فراوان هرساله در حال تحقیق، بهبود و نوآوری در زمینه ی تکنولوژی های مربوط به شنوایی می باشد و همواره در زمینه ی خلاقیت و ابداع تکنولوژی های پیشرفته و جدید، در سرتاسر دنیا سرآمد و پیشرو بوده است. تا به امروز نیز پیشرفته ترین سمعک های هوشمند جهان مربوط به همین کمپانی می باشد. 

از سال ۲۰۱۵، یک شرکت سوئدی به نام SIVANTOS مدیریت کمپانی زیمنس را به عهده گرفته و تولیدات خود را با نام تجاری سیگنیا وارد بازار می کند.

سمعک های برند زیمنس یا سیگنیا دارای تنوع بسیاری هستند و از نظر سیستم پردازشی، نوع تکنولوژی و طراحی دسته بندی می شوند که یکی از نکاتی است که این برند را از سایر برندهای سمعک متمایز کرده است.

یکی از اهداف و ویژگی های سمعک های زیمنس یا سیگنیا، بهبود شنوایی افراد کم شنوا، در فضاهای شلوغ و پر نویز می باشد. سمعک های این برند همچنین به کم شدن وزوز و زنگ گوش بسیار تاثیرگذار هستند.

کمپانی زیمنس یا سیگنیا دو ویژگی بی نظیر خود را اینگونه بیان می کند:

۱- پایبندی تمام و کمال به تعهدات در قبال بیمار و تلاش صادقانه برای بهبود وضعیت شنوایی او

۲- استفاده از بروزترین و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا، و بهبود هرساله ی کیفیت

سمعک های زیمنس شامل انواع مدل های پشت گوشی، داخل گوشی و نامرئی است. سمعک های زیمنس دارای لوازم جانبی بسیار پیشرفته و بی سیم نیز هستند که شما را از جدیدترین تکنولوژی ها بهره مند می سازد.

انواع سمعک زیمنس

فارغ از کیفیت منحصر به فرد تمامی محصولات زیمنس، فاکتور هایی مانند سیستم پردازشی (پلتفرم)، سطح تکنولوژی و ظاهر در تقسیم بندی آن ها تاثیر گذار است. 

این تفکیک جالب سبب تمایز نامگذاری سمعک های زیمنس و سیگنیا با سایر شرکت های دانمارکی شده است که در ادامه بیشتر اشاره می شود. رایج ترین پلتفرم های زیمنس و سیگنیا شامل موارد زیر هستند: 

 • Signia Xperience) 2019) 
 • Signia Nx) 2017)
 • Signia Primax) 2016)
 • Siemense Binax) 2014)
 • Siemence Micon) 2012) 

اگر به محصولات زیمنس و سیگنیا توجه کنید شاهد تکنولوژی های متفاوتی مانند Basic, Essential, Advanced و High end خواهید بود. نمایش سطح تکنولوژی با اعداد صورت می گیرد که البته یادآور محصولات شرکت فوناک و یونیترون است. بطور مثال شماره ۷ بیانگر تکنولوژی عالی سمعک است، سمعک هایی با تکنولوژی پیشرفته را با شماره ۵ نمایش می دهند، شماره ۳ به مفهوم تکنولوژی استاندارد و تکنولوژی پایه نیز با شماره ۱ و ۲ قابل تشخیص است. 

انواع سمعک ها در شرکت های زیمنس و سیگنیا بر اساس طراحی ظاهری

 • Motion: معرف گروه سمعک های پشت گوشی است.
 • Insio: این گروه از سمعک ها معمولا بصورت سفارشی برای انواع داخل گوشی بکار می روند.
 • Silk: این گروه علاوه بر این که بصورت پیش ساخته هستند حالت نامرئی CIC نیز دارند. 
 • Pure: به سمعک های ریسور داخل کانال گفته می شود. 
 • Styletto: این نوع معرف سمعک های ریسور داخل کانال باریک است.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که سیگنیا به جزئیات سمعک ها توجه زیادی دارد و آن را در نامگذاری نیز دخیل کرده است. بطور مثال سایز باتری سمعک مانند ۱۰ و ۱۳ نمونه بارزی از آن هاست علاوه بر این که سمعک های قابل شارژ با واژه Charge&go مشخص می شوند.

برای این که درک بهتری از این نامگذاری داشته باشید به تفکیک بخش های مختلف اسم سمعک Pure Charge&go 7 NX سیگنیا اشاره می شود: 

کاربرد Pure معرف کاربرد این سمعک است که بصورت ریسور داخل کانال قابل استفاده است و افت شنوایی را کاهش دهد اما NX به سیستم پردازشی بکار رفته اشاره دارد. برای تشخیص سطح تکنولوژی به عدد ۷ می بایست توجه کنید که تکنولوژی عالی دارد و قابل شارژ بودن نیز با قسمت Charge&go قابل رمز گشایی است. 

سیستم پردازشی Signia Xperience

سیگنیا با معرفی پلتفرم نسل جدید سمعک های خود توانست تحول عظیمی در این عرصه رقم بزند. Signia Xperience قابلیتی دارد که توانسته برای بسیاری از افراد همچون معجزه ای تاثیر گذار باشد. 

زندگی ماشینی امروز با سر و صدا های مختلف به ویژه در محیط های کار گره خورده است اما حال با کمک این سمعک شگفت انگیز رنج و سختی حضور در محیط های شلوغ برای کم شنوایان بشدت کاهش یافته است علاوه بر این که به راحتی می توان به دستگاه های بلوتوث دار نیز متصل شد.

کم شنوایی و مشکلات ناشی از آن بر کیفیت زندگی افراد درگیر تاثیر بسیاری داشته است و محدودیت هایی را به ارمغان آورده است اما با استفاده از این سمعک با پلتفرم پیشرفته معجزه ای در درک بهتر اصوات محیطی صورت می گیرد. 

سمعک ها با کمک این پلتفرم قابلیت اسکن و پردازش فضا را به دست می آورند و دیگر چالشی برای حضور در محیط های شلوغ و درک درست اصوات وجود ندارد.

حسگر های صوتی - حرکتی

رونمایی از نخستین حسگر های صوتی - حرکتی نوین Yoursound امید بسیاری به گروه کم شنوا بخشید. در واقع فناوری است که توانسته با ادغام حسگر های صوتی ارزنده و حسگر های حرکتی، پردازش صدا تجربه لذت بخشی را از درک واقعی اصوات فراهم کند بطوری که کهن سالان نیز پس از استفاده از کارایی متعجب زده شدند.

حسگر حرکتی

نقش حسگر حرکتی را می توان در جمع آوری اصوات محیطی دانست تا درک بهتری صورت گیرد. دیگر برای حضور در محیط های شلوغ و یا جلسات مهم افراد چالش چندانی نخواهند داشت.

حسگر های صوتی

حسگر های صوتی قابلیتی را به سمعک می بخشند تا علاوه بر تشخیص جهت صدای خود کاربر تفکیک قدرتمند با نویز و همهمه نیز صورت گیرد. مهمترین نتیجه حضور حسگر صوتی، درک بهتر منظره صوتی است تا جزئیات را بهتر به ذهن بسپارد.

شخصی سازی صدا

پس از نقش آفرینی ارزنده حسگر های صوتی - حرکتی افراد بهتر می توانند در نقش شخصی و عملکرد اجتماعی ظاهر شوند و برای اعتماد به نفس آن ها دستاوردی خیره کننده است. 

پردازش منظره صوتی پویا

در زمان حرکت نیز اصوات و کلام به طبیعی ترین شکل ممکن درک می شود.

ارزیابی صدای کاربر

فرد پس از استفاده می تواند صدای خویش را در بهترین حالت بشنود و ارزیابی بهتری نسبت به موقعیت خویش داشته باشد.

تجربه حرکت

سمعک Signia X وسیله الکترونیکی شگفت انگیزی است که در تعامل افراد با محیط تاثیرات بسیار دارد. شنیدن اصوات بی اهمیت با این سمعک کمرنگ می شود و در درک شرایط فردی تاثیر بالایی دارد و به علت شخصی سازی و کیفیت بالایی است که فراهم می کند. افرادی که از این نوع سمعک ها بهره گرفته اند، تجربه خود را به این صورت بیان می کردند: " همه چیز به نظر طبیعی می رسید. "

سمعک Pure Charge&go X  سیگنیا

همانطور که از اسم آن مشخص است مهمترین ویژگی آن قابلیت شارژ است علاوه بر آن که به راحتی به بلوتوث متصل می شود. ظرفیت باتری شرایط بینظیری فراهم کرده است تا افراد در اشتراک موسیقی، برقراری تماس تلفنی و سپری کردن اوقات فراغت با تماشای تلویزیون چالشی نداشته باشند. 

دیگر خصوصیات مهم 

فرد با استفاده آن در اماکن شلوغ و پر رفت و آمد نیز طبیعی ترین صدای خویش را می شنود علاوه بر این که نخستین حسگر های صوتی - حرکتی با این سمعک رونمایی شد. البته داشتن ویژگی هایی مانند ریموت کنترل، انتقال با کیفیت اصوات و جریان صوتی پایدار را نیز نباید از قلم انداخت. 

شارژر القايی 

این سمعک قابل شارژ به گونه ای طراحی شده است که یک شارژر القايی همراه آن ارائه می شود. در تولید شارژر جدید نیز استاندارد ها فراموش نشده اند. امکان شارژ سریع، کاهش رطوبت این کالای پزشکی با کمک شارژر و داشتن چراغ های تصویری چپ و راست جهت مشاهده میزان شارژ از دیگر خصوصیات منحصر به فرد این وسیله است.

سمعک Pure 312 X  سیگنیا

حال نوبت به سمعک شگفت انگیز و رویایی سیگنیا می رسد که با داشتن خصوصیاتی منحصر به فرد توانسته در فرآیند شخصی سازی لقب یک وسیله الکتریکی هوشمند را بگیرد. در ادامه به ویژگی آن بیشتر اشاره می شود:

سیستم پردازشی Signia NX

سال ۲۰۱۷ با معرفی این پلتفرم توجه کاربران بسیاری از گوشه گوشه جهان به این سمعک نوین جلب شد. افراد به راحتی می توانستند در هر محیطی حضور یابند و دیگر خبری از همهمه عجیب و غریب در اصوات نبود. از دیگر سمعک هایی که دارای این پلتفرم هستند موارد زیر را می توان نام برد: 

 • Styletto
 • Pure Charge&Go Nx
 • Pure 312 Nx
 • Pure 13 Nx
 • Pure 10 Nx
 • Motion Charge&Go Nx
 • Motion 13 Nx
 • Silk Nx
 • Insio Nx

سمعک Styletto  سیگنیا

اگرچه امروزه با وسیع تر شدن جامعه افراد کم شنوا دیگر خبری از نگاه آزار دهنده مردم به سمعک نیست اما هستند افرادی که برای کاربرد مقاومت می کنند. 

معرفی سمعک Styletto اعجوبه ای است در صنعت سمعک که علاوه بر تصحیح و اصلاح مشکلات شنوایی، از نظر ظاهری افراد سخت گیر را نیز مجاب کرده است البته استفاده از پلتفرم Signia NX و داشتن ظاهر جذاب در استقبال بینظیر آن بی تاثیر نبوده است علاوه بر آن که ویژگی های منحصر به فردی مانند تراشه کم مصرف، باتری لیتیوم یون و انتقال طبیعی اصوات را نیز فراهم کرده است. 

بی جهت نیست که در جلسات مشاوره و غربالگری انواع مراجعه کنندگان این نوع را ترجیح می دهند. استفاده از سمعک برای گروهی مانند عینک الزامیست و می بایست اغلب ساعات شبانه روز و هفت روز هفته از آن استفاده کنند. این نوع سمعک شارژری کوچک، باریک و سبک نیز دارد که نیاز آن ها را به خوبی مرتفع کرده است.

قیمت سمعک زیمنس 

برای اطلاع از قیمت دقیق سمعک می بایست با واحد فروش کلینیک های معتبر در تماس باشید اما بد نیست بدانید که فاکتور های مختلفی در قیمت سمعک زیمنس یا سیگنیا تاثیر گذارند. از جمله مهمترین ها آنها سطح تکنولوژی است. 

اگر مایلید انواع سیستم های پردازشی و تقسیم بندی مدل های سمعک زیمنس و سیگنیا را بهتر بشناسید این متن را با دقت دوباره بخوانید. 

الزامات نگهداری از سمعک

 • زمانی می توانید از کارایی سمعک در طولانی مدت لذت ببرید که شرایط محیطی را از نظر خشکی، گرما و تابش نور مستقیم مواظبت کنید.
 • اگر قصد استفاده از سمعک را ندارید بهتر است آن را خاموش کرده و کنار بگذارید.
 • جای مشخصی برای نگهداری سمعک در نظر بگیرید تا برای استفاده دوباره سردرگم نشوید.
 • آب و رطوبت در کارایی سمعک تاثیر نا مطلوب دارد. در زمان استحمام بهتر است سمعک‌ را از گوش بیرون آورید. 

سخن آخر 

شنوایی شناس فردی است که می تواند شما را برای انتخاب بهترین سمعک متناسب با نیاز های شنیداری راهنمایی کند. انتخاب غلط نه تنها تاثیری بر بهبود مشکلات شما ندارد بلکه عوارض زیادی را نیز به همراه دارد بدون ارزیابی دقیق دست به انتخاب نزنید.

اگر پرسش بیشتری داشتید می توانید با شماره تلفن ۰۹۰۴۴۷۱۵۷۴۷ تماس حاصل نمائید.

.
ممنون ازتون من سمعک م رو دریافت کردم کی دیگه باید برای چک کردن دوره ای بیام پیشتون؟
کاظم مطهری
.
@#۱ @#۱ سلام جناب مطهری گرامی امیدوارم سنگینی گوش تون بهتر شده باشه، هر ۶ ماه یه بار براتون بررسیش می کنم که مشکلی نداشته باشه ولی یه برگه هم براتون نوشته بودم که اگر این اتفاقات افتاد حتما برای چک کردن پیش ما بفرستینش. اگر آب خورد بهش وز وز کمی داشت یه سری صداهارو نشنیدین و ... حتما با ما هماهنگ کنین، پیک می فرستیم ازتون بگیره و تعمیرش کنه. من اون برگه رو دوباره تو واتس اپ براتون فرستادم الان.
پشتیبانی آواکاوان
.
سلام خانم نیوشا سمعک پدرم یه ذره تو بارون بهش آب خورده دوباره وز وز می کنه من هی بهش سپردم بهش آب خورده حالا میشه دیگه براش کاری کرد؟ خیلی اذیت میشه
محمد ثابت
.
@#۲ خانم ثابت سمعک هایی زیمنس چون قدیمی هستند تعمیرشون به راحتی سیگنیا که مدل های جدیدتره نیست بانضمام اینکه خودتان خاطرتون هست تعمیر سمعک ه به دلیل آب خوردگی های چند باره خیلی سخت انجام شد و طول کشید دوباره برامون بفرستینش، آدرس رو براتون واتس اپ کردم الان من بدم چک کنند اگر مشکل داشت و تونستند تعمیر کنند خدمتتون میگم اگر نشد تعمیرش کنند هزینه ای دریافت نمیشه دوباره بهتون بر می گردونیمش
پشتیبانی آواکاوان
.
آیا شما سمعک سیگنیا مدل سیلک دارید؟ برای پدرم میخوام، آیا باید حضوری بیاد دفتر شما؟ کجا هستید؟ تو ایام کرونا نمیشه شما بیاید منزل کارهاش رو انجام بدید؟ هزینهش چقدر میشه؟ تعمیر یه سمعک زیمنس چقدر هزینه بر میداره ممنون ازتون من ملک پور هستم شماره م رو هم برایتون نوشتم
مسعود ملک پور
.
@#۳ جناب ملک پور سیگنیا سمعک خوب و با دوامی ه، میگم دوستان با شما تماس بگیرند و قیمت مدل سیلک ش رو خدمتتان بگویند برای تنظیم سمعک چون نیاز به دستگاه های ویژه و مناسبی هست و چند نفر همزمان فعالیت مربوط به آماده سازی و تنظیم سمعک رو انجام می دهند عملا حضور پدر گرامی برای تنظیم سمعک لازمه و امکانش نیست که همکاران حضوری خدمتتان برسند ما تخصصی کار تعمیر سمعک های زیمنس هم انجام می دیم ولی باید ببینیم مشکش کجاست و قطعاتش باید تعمیر بشه یا تعویض
پشتیبانی آواکاوان
نمایش بازخورد های بیشتر

افزودن دیدگاه جدید

کاربر گرامی شماره تماس، ایمیل شما به هیچ عنوان روی وب سایت رادیوکودک نمایش داده نخواهد شد. اگر می خواهید نام شما نیز بصورت عمومی نمایش داده نشود از عبارت "ناشناس" استفاده نمائید. برای مشاهده بازخوردهای بیشتر در این قسمت کلیک کنید.